banner30

banner29

Çavuşoğlu görüşmesi sonrası CHP'den açıklama! 'Olumsuz bakıyoruz'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya tezkeresi konusunda bilgi vermek üzere CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. Görüşme sonrası açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, "Tezkereye olumsuz bakıyoruz" dedi.

Gündem 30.12.2019, 14:29
Çavuşoğlu görüşmesi sonrası CHP'den açıklama! 'Olumsuz bakıyoruz'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile TBMM Genel Kurulu'na sunulacak Libya tezkeresi konusunda bilgilendirme yapmak için CHP Genel Merkezi'nde görüştü.

Görüşme sonrası açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, "Suriye'de karşı karşıya olduğumuz sorunların Libya'da da karşımıza gelmesini istemiyoruz. Diplomasiye öncelik verilmeli. Libya'ya tezkereye olumsuz bakıyoruz." dedi.

Gündem Libya tezkeresi

Görüşme sonrası Çavuşoğlu, kısa bir değerlendirmede bulundu. Çavuşoğlu, şunları söyledi: Kendilerine tezkere ve Libya'daki son durum hakkında bilgi verdik. Aynı şekilde deniz yetki alanlarının sınırlandırılması mutabakat zaptıyla ilgili bilgi verdik. Sayın Genel Başkan ve çalışma arkadaşlarının bazı soruları oldu onlara da cevap verdik. CHP'yi doğrudan bilgilendirmiş olduk. Tezkere konusunda takdir onlarındır. Niye bu tezkereye ihtiyaç duyduğumuzu aktardık.

Bahçeli ile görüşme olacak mı?

MHP'ye gitmeyeceklerini belirten Çavuşoğlu, "Sayın Devlet Bahçeli 'Bizim durumumuz belli. O yüzden bize gelerek vakit kaybetmenize gerek yok' dedi" diye konuştu.

Akşener'i de ziyaret edecek

Bakan Çavuşoğlu, "Tezkereyi Cumhurbaşkanlığı üzerinden gönderdik" ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i de ziyaret edecek. Libya'ya asker gönderme tezkeresinin 2 Ocak Perşembe günü TBMM Genel Kurulu'nda onaylanması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?