banner29

'Çekiliyoruz' diyen İmamoğlu'na bakandan 'Kanal İstanbul' cevabı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Ulusal Akıllı Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı" hakkında yaptığı konuşmalarında, Ekrem İmamoğlu'nun, "Kanal İstanbul İşbirliği protokolünden çekiliyoruz" sözlerine yanıt verdi. Kurum, İBB'nin tek taraflı protokolden çekilme hakkı yok" ifadelerini kullandı.

Gündem 24.12.2019, 12:59 24.12.2019, 13:06
'Çekiliyoruz' diyen İmamoğlu'na bakandan 'Kanal İstanbul' cevabı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara'da, "Ulusal Akıllı Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı" hakkında açıklamalarda bulundu. Kurum ayrıca, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, "Kanal İstanbul İşbirliği protokolünden çekiliyoruz" açıklamasına yanıt verdi. "İBB'nin tek taraflı protokolden çekilme hakkı yok" ifadelerini kullanan Kurum, İstanbul Projesi'nde arsa rantına asla izin vermeyeceklerini de dile getirdi.

ÖRNEK İKİ AKILLI ŞEHİR

Kanal İstanbul Projesi'nin içeriği hakkında bilgi veren Kurum, "Kanal İstanbul'un iki yakasında kuracağımız şehri; akıllı mahalle, akıllı şehir konseptine göre dizayn edeceğiz. Bu anlamda Kanal İstanbul projesiyle İstanbul'a trafik, sosyal donatı ve yeşil alanlarıyla nefes aldıracak örnek iki akıllı şehri milletimize armağan edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"İBB'NİN ÇEKİLME HAKKI YOK"

Bakan Kurum, projeye karşı çıkan ve tek taraflı olarak projeden çekildiklerini açıklayan Ekrem İmamoğlu'na yanıt olarak, "İBB'nin projeden tek taraflı çekilme hakkı yok' dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?