Çelişki! PKK orman yangınlarını üstleniyor, HDP ağaç şovu yapıyor

Muğla ve İstanbul'da 450 hektar orman içindeki tüm canlılar ile birlikte kül oldu. Orman yangınlarını PKK’nın uzantısı olan ‘Halkların Birleşik İntikam Milisleri’ (HBİM) üstlendi. Öte yandan PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin 'ODTÜ'de ağaç katliamı yapılacak' yalanıyla yaptıkları sözde çevreci açıklamalar ise iki yüzlülüklerini gözler önüne serdi.

Çelişki! PKK orman yangınlarını üstleniyor, HDP ağaç şovu yapıyor

İstanbul ve Muğla'daki orman yangınlarını PKK uzantısı olan Halkların Birleşik İntikam Milisleri üstlendi.

Örgüt açıklamasında, yüzlerce hektar ormanı ve içinde yaşayan binlerce canlıyı yok etmekten övgüyle söz etti. Açıklamada ayrıca turizmin sekteye uğramasından ve bölgedeki iş makinalarının yok olduğundan bahsedildi.

HDP DE ODTÜ'DE PROVOKASYON PEŞİNDE

Örgütün siyasi uzantısı HDP, ise diğer yanda ODTÜ'lü öğrencileri kullanarak provokasyon çalışmaları içinde. 

Muğla ve İstanbul'daki orman yangınlarına sesini çıkarmayan HDP, ODTÜ'de öğrenciler için yapılacak yurt için ayaklandı. HDP'nin bu tavrı iki yüzlülüğünü bir kez daha gözler önüne serdi.

YALANLAMA GELMİŞTİ

Öte yandan ODTÜ yerleşkesinde yapılacak olan yurt binası inşaatının ağaç katliamına neden olacağı iddiasıyla 55 gündür eylem yapan öğencilere, ODTÜ Mezunları Birliği Vakfı'ndan yalanlama gelmişti.

Yapılan açıklamada, "Yurt inşaatını engellemeye çalışan öğrencilerimiz Rektörlüğü ve KYK’yı orman katliamı yapmakla, yeşil alanları yok etmekle suçlarken, KYK ve ODTÜ yönetimi ise durumun böyle olmadığını, tamamen öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarının en iyi şekilde çözülmesine yönelik bir çalışma olduğunu savunuyorlar. Bu konjonktürde, bazı siyasi ve marjinal grupların da bu durumu kendileri açısından bir fırsata dönüştürme çabası içinde olduklarını gözlemliyoruz." denilmişti.

Superhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5