Cevizoğlu'nun kafasına 'ceviz' mi düştü?

Kemalist kimliğiyle öne çıkan Tahir Çalgüner, Hulki Cevizoğlu'nun ulus devlete karşı şehir devletlerine güzellemede bulunmasını eleştirdi.

Cevizoğlu'nun kafasına 'ceviz' mi düştü?

Kemalist yazar ve gazeteci Tahir Çalgüner ''Hulki Cevizoğlu'nun, ''Atatürk'ün öldürülmediğine dair elinde bir kitap ile 10 Kasım konuşmaları yaptığını daha önce de, Atatürk'ün İttihatçı olmamasına rağmen bu konunun "tartışmalı" olduğunu söylemesi, sonrasında ise  "Şehir İmparatorlukları" kavramı ile Ulus devlet kavramına paralel yapılanma projesi olarak geliştirilen Şehir Devletleri projesine ön algı güzellemeleri yapması ...Bütün bunlar Hulki'nin doktora yaptığı dönemde oldu.'' dedi.

KEMALİZMLE SOSYAL DEMOKRASİNİN AYRIMINI YAPAMIYOR

Kemalizm ile "Sosyaldemokrasi" arasındaki farkı bile idrak edemeyecek etse bile, Halk TV'de  bu konuda program yapamayacak birisinin "Yeni Dr. HULKİ" olarak ekranların karşısına çıkması manidar diyen Çalgüner;  "Gökten üç ceviz düştü... Biri Cevizoğlu'na, biri Halk TV'ye diğeri de üyesi olduğu yeni derneğin başına"! diye de ekledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 18:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
ruhi
ruhi - 5 ay Önce

Atatürk'ün civalı iğne ile karaciğeri mahvedilmiş sonrasında ise sözde tedavi edilme sürecine başlanmıştır. Tedaviye değil iğneyi yapan mason doktora bakalım.

Çağrı
Çağrı - 5 ay Önce

Eski Halk TV'den ayrılan Hulki beyin hangi şartlar altında eskisinden daha kötü bir halk TV'ye dönüş yaptığı sorusuna ancak kendisi cevap verebilir diye düşünüyorum.

Alı
Alı - 5 ay Önce

Atatürk öldürülerek ölmüştür .Doğal sağlık nedenleri sonucu değil.

Cengiz
Cengiz - 5 ay Önce

Cevizoğlu olayı çarpıtarak ve yansıtarak anlatıyor.Tam bir mason anlatım tekniği kullanıyor.Ayrıntılar için teşekkürler Çalgüner.

süleyman
süleyman - 5 ay Önce

Cevizoğlu'nun kaynak gösterdiği kitap konuya taraf bir masonun kitabıdır.
Örneğin Bir adam bıçaklanıyor. Sonra da aynı kişiler tarafından bıçaklanan kişiye kan kaybı teşhisi konulmadan grip tedavisine başlanıyor gibi bir komediye kimse inanmaz.

Fahri
Fahri - 5 ay Önce

2.Erol Mutercimler vakası.

Yeter
Yeter - 5 ay Önce

Hulki beyin son yazıları hakikaten birbirinden alakasız yazılar.Dikkat çekici bir durum.

Nizamettin
Nizamettin - 5 ay Önce

Hulki ölüm nedeni yerine tedavi üzerine yoğunlaşıyor.Bu arada da Mim Kemal Öke adından da hiç bahsetmiyor.!!


SIRADAKİ HABER

banner5