Cezaevindeyken kitap çıkarttırdı! Örgütünü...

Örgüt kurma, çocuğa cinsel istismar gibi çeşitli suçlardan geçtiğimiz yıl tutuklanan Adnan Oktar, hakkındaki suçlamalarla ilgili bir kitap hazırlatarak yayınladı

Cezaevindeyken kitap çıkarttırdı! Örgütünü...

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında hakkındaki birçok suçtan dolayı bir sabah baskınıyla gözaltına alınarak tutuklanan Adnan Oktar'dan şaşırtan bir hareket geldi. Çok sayıda kadını turnike yöntemiyle örgüte dahil ettiği ve yıllarca aileleriyle görüştürmediği iddia edilen Oktar, hakkındaki suçlamalarla ilgili bir kitap çıkarttırarak medya mensuplarına gönderdi.

TEK KİŞİLİK HÜCREDE TUTULUYOR

Kamuoyunda Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar ve grubuna yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yaklaşık bir sene önce yapılan operasyon kapsamında önce Oktar'ın da aralarında bulunduğu 168 kişi, 2. dalgada ise 7 kişi tutuklanmıştı. İşlemlerin ardından tutuklanan Oktar, Edirne'de F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tek kişilik hücreye gönderildi.

531 SAYFALIK KİTAP HAZIRLATTI

Tutukluluk hali devam eden Oktar, kendisi ve örgütü hakkındaki tüm iddialara açıklık getirmek için kitap çıkarttı. Yaklaşık bir yıllık süreçte haklarında yapılan haber, video ve tüm yazılı metinlere cevap vermek için 'Sayın Adnan Oktar ve Arkadaşlarımıza İsnat Edilen Suçlamalar ve Cevapları' isimli 531 sayfalık kitap basıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5