banner5

banner29

CHP'de ortalık karıştı! Partiden İmamoğlu'na tepki yağıyor

Televizyonların dahi Elazığ depremi dolayısıyla yayınlarını ağırlaştırdıkları ve eğlence programlarına ara verdikleri bir dönemde CHP İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Erzurum Palandöken'de güle oynaya kar tatili yapması partiyi karıştırdı. Birçok CHP'li isim İmamoğlu'nun kar keyfine tepki gösterdi.

Gündem 29.01.2020, 12:30
CHP'de ortalık karıştı! Partiden İmamoğlu'na tepki yağıyor

CHP eski Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, İmamoğlu'nun bir kez daha "çağdaş aile" mesajı verircesine eşi ve çocuklarıyla kar tatili yapmasına "Hakkın belki, insanca belki, zamanlama yanlış, ruhsal iklim yanlış, vazgeçmenin erdemini göstermeliydiniz. Doğruya doğru, eğriye eğri" diyerek tepki gösterdi.

CHP eski milletvekili Dursun Çiçek'in kızı, babasını kurtarmak için FETÖ'cülere karşı Ergenekon sürecinde verdiği mücadeleyle hatırlanan ve CHP milletvekili aday adayı Av. İrem Çiçek de İmamoğlu'na tepki gösterdi. İrem Çiçek paylaştığı bir mesajda şöyle dedi:

"Yaptığı iş bu kadar baskıya karşı zor ama makamın sorumluluğu ve İstanbul’un 1 numaralı deprem bölgesi olması, acıların tarifsizliği sebebiyle İmamoğlu’nun tatili bence olmadı. Yarıyıl tatili çocukların hakkı. Makamda olmayan eşi ve çocukları birlikte bu tatili yapabilirlerdi."

İLETİŞİMCİLERİNİ GÖZDEN GEÇİRMELİŞ

Bu arada sola yakın bir isim olan ve medyascope haber sitesine katkıda bulunan Jadad Haddad adlı sosyal medya hesabından İmamoğlu'na bir hatırlatma yapıldı. Haddad "Chris Christie 2016'da Cumhuriyetçilerin Başkan adayı olmak için New Hampshire'da seçim çalışması yaparken, kendi bölgesinde sel oldu. Bir yurttaş ona 'Neden bölgenize dönüp kurtarma çalışmalarına katılmıyorsunuz' deyince, 'Elime paspas alıp oraya mı gideyim' dedi. (seçilemedi)" manidar hatırlatmasında bulundu.

Haddad bir diğer saptamasında kayak tatilini İmamoğlu açısından bir "siyasi iletişim faciası" olarak niteledi. Haddad, "İmamoğlu'nun bunu yapmaya hakkı var mı? Sonuna kadar var evet. Peki iyi mi yaptı? Tabi ki hayır. Bence siyasi iletişim faciası" dedi.

GEÇERKEN DENETLEDİ (!)

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, okulların yarıyıl tatili dolayısıyla eşi ve çocuklarıyla birlikte Erzurum Palandöken'de kar tatiline çıkmış ve eğlenceli vakit geçirmişti. Toplumdan tepkiler yükselince daha ileri giden ve millet Elazığ ve Malatya'da kan ağlarken eğlenceli enstantanelerini sosyal medyadan paylaşan İmamoğlu, deprem bölgesine bir süreliğine uğramış ve "yapılan yardımların yerine ulaşıp ulaşmadığını" denetlemişti.

Bu arada Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek de Ekrem İmamoğlu'nun Elazığ'da deprem şov yapmasına attığı mesajlarla tepki gösterdi.

"KAYAK TAKIMLARIYLA GÜLÜCÜK PAYLAŞMAZSIN KARDEŞİM!"

Eğilimli bulunduğu partiler içinde CHP'nin de bulunduğu gazeteci Sevilay Yılman da köşeyazısında Ekrem İmamoğlu'na verdi veriştirdi. Yılman, "Hani bazen insanın basireti bağlanır, ne yaptığını bilmez hale düşer, saçmalar, aklı başından uçmuş gitmiş gibi olur ya! İşte Ekrem İmamoğlu da son davranışı ile böyle bir durum yaşadı bence... O sarsıntının bırakınız deprem bölgesinde, tüm ülkede nasıl bir etki yarattığının farkına varamadı ya da kavrayamadı ki... Depremin yaşandığı Elazığ’ı ziyaretinin ertesi günü Erzurum’a kayak tatiline gidip Palandöken’den farklı açılardan musmutlu pozlar paylaşarak sadece kendisine muhalif olanların değil, bilakis oy verenlerin de tepkisine yol açtı! Haklı da insanlar. Yerden göğe kadar" dedi.

Yılman, sert eleştirilerine "Evini barkını kaybetmiş, karda kışta çadırlara sığınmış binlerce insan şefkat eli beklerken, yakınlarını kaybetmiş yüzlerce insan ağıtlar yakarken sen bir siyasetçi ve 18 milyonluk tüm Türkiye’nin, hülasası bir megakentin belediye başkanı olarak yüz KM ötede ailenle birlikte kar tatili keyfi yapamazsın! Kayak takımları fotoğrafıyla mutluluk gülücükleri paylaşamazsın kardeşim!" dedi.

Yılman ayrıca "Süleyman Soylu’ya bak! Adam bir haftadır neredeyse her evde her enkazda insanlara dokundu ve her matemde, her taziyede hem camide hem cemevinde insanlarla kucaklaştı... Gece gündüz demeden o soğukta enkaz başlarından ayrılmadı..." deyip eleştiri dozunu artırdı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?