CHP'de rant iddiaları bitmiyor: 'Konyaaltını bizimkilere verelim'

Konyaaltı İşletme ihalesini iptal eden CHP'nin olayda tezgahı olduğu öne sürüldü. Genel Sekreter Cansel Çevikol Tuncer, ortaya çıkan ses kaydında her şeyi itiraf ettiği söylendi. Tuncer konuşmalarında “Burayı bizim kontrolümüzdeki bir işletmeciye verelim” dediği belirtildi.

CHP'de rant iddiaları bitmiyor: 'Konyaaltını bizimkilere verelim'

Sabaha Gazetesi'nin haberine göre; Antalya'da Konyaaltı Sahil Projesi'nin CHP'li Büyükşehir Belediyesi tarafından encümen kararı ile iptal edilmesinin perde arkasına ortaya çıktı. Büyükşehir'in işletmeyi yeniden ihaleye çıkarıp kendi adamlarına vereceği ortaya çıktı.

Niyetleri belli oldu

AK Partili Menderes Türel döneminde Büyükşehir Belediyesi'nce, Alkoçlar Turizm Seyahat Acentası Dış Ticaret Ltd. Şti- Senatalya Turizm Seyahat Acentası Dış Ticaret Ltd. Şti'ne ihale ile kiraya verilen Konyaaltı Sahili İşletmesi'nde sahil savaşlarına son noktayı SABAH Akdeniz koyuyor. İhale iptalini kamuoyuna duyuran CHP'li Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in yıllık 15 milyon lira zarar ettiğini gerekçe gösterip "Konyaaltı'nı Rantın değil halkın yeri yapacağız" diye ihaleyi iptal etmesindeki niyetinin başka olduğu belirlendi.

Kontrollü işletmeci

Hastalık mazereti ile iptal kararına kendisi imza atmayan Böcek'in talimatı ile Genel Sekreter Cansel Çevikol Tuncer, sahildeki kiracılarla toplantı yaptı. Toplantının ses kaydını SABAH Akdeniz muhabirleri ele geçirdi. Tuncer, yaklaşık 1.5 saat süren toplantıda ağzındaki baklayı çıkardı. Tuncer, "Buranın işletmesini çok önemsiyorum. Öncelikle zaman içinde belediye olarak oradaki hakimiyeti kontrolümüz altına alalım. Başkanımız henüz bir karar vermemiş olmakla beraber, geçiş dönemini atlattıktan sonra aklındaki bir sistem var.…. İnandığımız ve bizim kontrolümüzdeki bir işletmeciye kiraya verelim" dedi.

Farklı gerekçeler

Başkan Böcek imzası ile kamuoyuna duyurulan iptal gerekçeleri Konyaaltı Sahili işletmecisi ALSE'ye yapılan tebligat ile farklı çıktı. Kamuoyuna yapılan açıklamada kamu zararı ve ihaleye tek firmanın katılmasını gerekçe gösteren Büyükşehir Belediyesi'nin tebligatında işgaller gerekçe gösterildi. Genel Sekreter Tuncer'in yaptığı toplantıda bir kiracının, 'Farklı iki açıklama var' demesi üzerine, "Konyaaltı Sahilinin kullanım hakkı Büyükşehir'in. Ana protokole aykırılık teşkil etmediği sürece süresi belirlenmiş durumda. Sabit yapılar ve sandalyeler nedeniyle işgaller var. Bunları tespit edip bu işgalleri sonlandırmak zorundayız. Bize bir süre verildi. Bunları kaldırmak zorundayız. Bu bir zorunluluk. ALSE ana protokole uymak zorunda. Yapılan işgaller sebebiyle 53 dönüm fazla kullanıldığından dolayı bir türlü giderilemeyen bir sorunumuz var. Ana protokole aykırılık oluşturuyor. Sözleşmeye aykırı durum olduğu için bu kararı aldık" şeklinde cevap vermesi iptalin asıl gerekçisini ortaya koydu.

Sahil pojesini beğendiğini itiraf etti

Genel Sekreter Cansel Çevikol Tuncer, CHP'lilerin istemediği ve yapılmaması için eylemler yaptığı Konyaaltı sahilindeki yapılan düzenlemeyi beğendiğini de itiraf etti. Tuncer, "Ben de çok beğeniyorum sahili. Dünyada marka olmuş ödül almış bir sahil ve proje. Bakımsız alanlar var ve biz buraları daha da güzelleştireceğiz. İşletmelerle ilgili bir sıkıntımız yok" dedi. Toplantıya Başkan Böcek'in Başdanışmanı Cem Oğuz ile bazı daire başkanlarının da katıldığı ses kayıtlarına yansıdı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5