banner29

CHP'den skandal açıklama! Darbeci Hafter'e destek verdi

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Birleşmiş Milletler'in (BM) ve Türkiye'nin tanıdığı Libya'daki meşru hükümeti silah zoruyla devirmeye çalışan ve "Doğu Akdeniz'de Türk gemilerini batırırız" diyen darbeci Hafter'e skandal sözlerle destek verdi.

Gündem 19.12.2019, 17:04
CHP'den skandal açıklama! Darbeci Hafter'e destek verdi

"Trablus yönetimi cihatçı bir yönetim. Tobruk yönetimi daha makul..." bu skandal ifadelerin sahibi CHP Grup Başkanvekili Engin Altay! TBMM'de bu cümleleri kuran Altay, Türkiye'nin "Akdeniz" mutabakatını imzaladığı Libya'daki meşru hükümeti yok saydı.

"BİZ AZINLIK HÜKÜMETİYLE İŞ TUTACAĞIZ"

CHP'li Altay, Birleşmiş Milletlerin tanıdığı Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ni silah zoruyla devirmeye çalışan darbeci Hafter'e "Mısır, Suriye, İsrail ile yolları ayırmışız, şimdi dünya ile ayırıyoruz. Doğu Akdeniz'de çatışmayı aralıyor Türkiye... Bu anlaşma Libya'ya istikrar getirmez" sözleriyle sahip çıktı.

ASKER GÖNDERMEYE KARŞI ÇIKTI

Türkiye'nin Libya ile imzaladığı deniz yetki alanlarını sınırlandıran mutabakata CHP'nin 'evet' dediğini hatırlatan Altay, askeri iş birliği anlaşmasına karşı olduklarını yineledi ve ''Libya'ya asker gönderilmesin'' çağrısı yaptı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?