'CHP 'İkinci İSKİ skandalı'nı yaşamak istemiyor'

Köşe yazarı Abdulkadir Selvi, Kılıçdaroğlu'nun 2019 başarısını iyi değerlendirerek 2023’te iktidar olmak istediğini yazdı. CHP'li belediyelerin bu süreçte önemli bir sınav vereceğini belirten Selvi , Karaburun Belediyesi Başkanının çifte maaş aldığının ortaya çıkmasıyla Kılıçdaroğlu'nun başkandan istifasını istemesine vurgu yaparak "CHP, yerel yönetimlerde bir başarı öyküsü yazabilmek ve ikici bir İSKİ skandalı doğurmamak istiyor." ifadesini kullandı.

'CHP 'İkinci İSKİ skandalı'nı yaşamak istemiyor'

Selvi,  "CHP şaşırtmak istiyor" başlığıyla yayımlanan yazısında "İzmir’in CHP’li Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, belediye meclisi kararıyla kendisini belediye şirketine müdür olarak atamıştı. Erdoğan’ın böylece kendi maaşı dışında bir de müdür maaşı aldığı ortaya çıkmıştı" hatırlatmasında bulundu.

Selvi şöyle devam etti:

"Karaburun Belediye Başkanı’nın belediyeye bağlı şirkete kendini müdür olarak atayıp maaş bağlatması ne kadar yanlışsa, CHP Genel Merkezi’nin derhal harekete geçip başkanın istifasını istemesi de o kadar doğru.Burada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tavrı çok belirleyici oluyor. Kılıçdaroğlu, çifte maaş olayından dolayı büyük bir rahatsızlık hissediyor. Süreci takip ediyor. Seyit Torun’a ’Belediye başkanı ile görüşün. Hemen bu işi düzeltin. Kendisi şirketteki görevinden derhal istifa etsin’ diyor. Seyit Torun da aynı kanaatte. Bunun üzerine cuma günü Karaburun Belediye Başkanı’nı arıyor, Kılıçdaroğlu’nun talimatını iletiyor ve şirketteki görevinden istifa etmesini istiyor."

İKİNCİ İSKİ SKANDALINDAN KORKULUYOR!

İstanbul'daki İSKİ skandalını hatırlatan Selvi "Kılıçdaroğlu, bu kez bir 2019 travmasının yaşanmasına izin vermek istemiyor. Çünkü bunun neye mal olduğunu iyi biliyor." dedi.  Selvi bu noktada Kılıçdaroğlu'nun tavrına vurgu yaparak "Eğer CHP, yerel yönetimlerde bir başarı öyküsü yazabilirse, Türkiye’de iktidar olma şansını yakalayabilir. Kılıçdaroğlu 2019 başarısını iyi değerlendirerek 2023’te iktidar olmak istiyor. O nedenle bu süreç CHP’li belediyeler açısından bir test dönemi olacak.İlk baştaki refleks çok önemli. Karaburun Belediye Başkanı’nın çifte maaşına ses çıkarmadığınız zaman yarın onu başka bir belediyenin yanlış bir uygulaması takip eder. Ancak çifte maaş olayı karşısındaki kararlı tutum, bundan sonra bu tür işleri aklından geçirenler için ibret olur. Karaburun olayında Kılıçdaroğlu gömleğin ilk düğmesini doğru ilikledi. Bu duruşun devam etmesi lazım." ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2019, 19:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5