banner29

CHP'li Aksünger, 'PYD benim gözümde terör örgütü değildir' dedi!

Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan Erdal Aksünger, skandal açıklamalarda bulundu. Ahmet Hakan'ın açık olarak sorduğu "YPG terör örgütü mü sorusuna" Erdal Aksünger, "PKK terör örgütüdür, PYD benim gözümde terör örgütü değildir" diye cevap verdi.

Gündem 23.10.2019, 23:36 24.10.2019, 00:06

CHP'nin eski Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı olan YPG için "terör örgütü değildir" açıklaması yaptı.

Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında Suriye'nin kuzeyindeki gelişmelere ilişkin tartışıldı. CHP'nin eski Genel Başkan Yardımcısı ve 24. Dönemİzmir Milletvekili Erdal Aksünger, skandal ifadelere imza attı.

"PYD BENİM GÖZÜMDE TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR"

Aksünger, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı olan YPG için terör örgütü değildir açıklaması yaptı. Ahmet Hakan'ın açık açık olarak sorduğu "YPG terör örgütü mü sorusuna" Erdal Aksunger, PKK terör örgütüdür, PYD benim gözümde terör örgütü değildir" diye cevap verdi.

ERDAL AKSÜNGER KİMDİR?

24.Dönem CHP İzmir Milletvekili olan Erdal Aksünger, TBMM'de kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu üyesi ve Komisyonun Parti sözcülüğü görevinde de bulundu.

Avrupa Gazeteciler Derneği tarafından 2012 Yılı'nın En İyileri Ödül Töreninde, ve 2014 Yılı Telekomcular Derneği Ödül Töreninde Yılın Siyasetçisi Ödülüne layık görüldü.

Genel Başkan Başdanışmanlığı görevinde de bulunan Aksünger, 16-17 Ocak 2015 Tarihinde gerçekleşen CHP'nin 35. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi'ne seçildi. Parti politikalarının uygulamasında en üst parti organı olarak çalışacak Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeliğine getirilerek, Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Yorumlar (1)
Gursel basdemir 2 yıl önce
Mazlum adındaki ptf nin başındaki kişi türkiyede kaç kişinin ölümünden sorumlu kandil çıkışlı teröristler neden ptf nin lider kadrosunda bu zata sormak lazim
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?