CHP'li belediye fakirden alıp zengine verdi!

CHP'li Ateşehir Belediyesi, Emekevler Mahallesi'nde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışması kapsamında vatandaşa vaat ettiği hiçbir sözü yerine getirmedi. Vatandaş ortada bırakılan camiye ve yeşil alanın golf sahasına çevrilmesine tepkili.

CHP'li belediye fakirden alıp zengine verdi!

Yolsuzluk skandallarıyla bir tür türlü gündemden düşmeyen Ataşehir Belediyesi'nde yeni skandalların yaşandığı ortaya çıktı. Belediyenin öncelik ettiği kentsel dönüşüm kapsamında vatandaşa vaat edilenlerin yerine getirilmediği belirtildi. Bilindiği üzere Ataşehir'in yolsuzluk nedeniyle görevden alınan CHP'li belediye başkanı Battal İlgezdi, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde yeniden CHP'den belediye başkanı adayı gösterilmişti.

CAMİYİ ORTADA BIRAKIP, ALKOLLÜ MEKAN YAPMANIN PEŞİNDELER

Ataşehir'e bağlı bir gecekondu mahallesi olan Emekevler Mahallesi'nde konut çalışmasının sonlanmasına rağmen Emekevler Camii'nin ortada bırakıldığı gözlendi. Emekevler'e yakışır yeni bir cami yapılmadığı gibi söz konusu camininde etrafı çevrilerek hepsedildiği ortaya çıktı. ''Caminin neden atıl bir şekilde ortada bırakıldığı?'' sorusuna ise vatandaşlar ''Bölgede alkollü mekanların yer alacağı bir çalışma planlanıyor'' cevabını verdi. 

FAKİRDEN ALIP ZENGİNE GOLF SAHASI YAPTILAR

Benzer bir skandal da bölgede yapılması planlanan ve vatandaşa vaat edilen yeşil alanın yerine golf sahasının yapılması tepkilere neden oldu. Etrafı çitlerle çevrili alana vatandaş yerine sadece belli bir gelirin üstündeki insanlar girebiliyor. Fakirden alınıp zengine tahsis edilen alanın bir an önce hak sahibi olan Emekevler Mahallesi sakinlerine verilmesini talep eden vatandaşlar, mücadelelerini sonuna kadar sürdürme konusunda kararlı gözüktü.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2019, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5