banner29

CHP'li Engin Altay yine çuvalladı! Dava açılacak...

Diyanet İşler Başkanlığı, CHP'li Engin Altay'ın gündeme getirdiği umreden dönen vatandaşlara ateş düşürücü ilaç verildiği iddiasını yalanladı. Diyanet açıklamasında konuyla ilgili hukuki sürecin başlatılacağını belirtti.

Gündem 04.04.2020, 16:57 04.04.2020, 17:01
CHP'li Engin Altay yine çuvalladı! Dava açılacak...

Diyanet İşleri Başkanlığı, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın, umreden dönen vatandaşlara ateş düşürücü ilaç verildiğine ilişkin iddiasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

"İddia tamamen gerçek dışıdır"

Açıklamada, "Sayın yöneticinin basın toplantısında dile getirdiği, 'Diyanet yetkilileri uçakta umreden dönen vatandaşlara ateş düşürücü ilaç verdiler' iddiası tamamen gerçek dışıdır. Diyanet İşleri Başkanlığımız, hac ve umre ibadeti için kutsal topraklara giden vatandaşlarımıza sunduğu sağlık hizmetlerini, Sağlık Bakanlığımızla yapmış olduğumuz işbirliği çerçevesinde, Bakanlığımızın sağlık çalışanları aracılığıyla yürütmektedir. Dolayısıyla Başkanlığımızca vatandaşların ibadetlerine rehberlik etmek için görevlendirilen personelimizin sağlıkla ilgili herhangi bir tasarrufta bulunması mümkün değildir" denildi.

Engin Altay'a dava açılacak

Açıklamada iddianın yargıya taşınacağı da kaydedilerek, "Somut bilgi ve belgeye dayanmadan bu asılsız iddiayı öne sürenler hakkında Başkanlığımız tarafından hukuki süreç başlatılacaktır. Başkanlığımız, umreden dönen vatandaşlarımızla ilgili süreçleri en başından itibaren Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşların işbirliği ve koordinesinde yürütmüştür" ifadelerine yer verildi.

CHP'li Engin Altay ne demişti?

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, dün Meclis'te düzenlediği basın toplantısında şunları söylemişti: "Sayın Bakan'ın iyi niyetini asla sorgulamam ama şunu sorgularım, Diyanet yetkilileri uçak Türkiye'ye inmeden vatandaşlara ateş düşürücü vererek kontrol noktasındaki olası riskleri gizlemişlerdir. "

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Çebhe İnsanlarına Bakdığda İnsan Üzülür Bir Az Kecdikden Sonra ERDOĞANA İFTİRA ATAÇAĞLAR COREVİRÜSU ERDOĞAN YAPDI DEYEÇEKLER ALLAH SİZİ İSLAH ETSİN İNSANLAR KENDİ ÇANIN HECEMİ SANAÇAĞ İLAÇ VERİP İSTİLİKLERİN YENME NE DEMEK ALLAH KORUSUN ÇEBHE GETDİKÇE AĞLIN KAYIP EDEÇEK ZATEN AĞILARI YOKDU VİRÜSDAN SONRADA TAMAM AĞLARIN KAYIP EDEÇEKLER TELE 1 KANALINDA İMAMOĞLUN SÖZLERİNE KULAK ASDIĞDAN SONRA EMİN OLDUM NE TEZ AĞLINIZI KAYIP ETDİNİZ ÇEBHE VİRÜSA BULAŞIP GERÇEKDENDE ÇEBHE KİNİ NİFRETİ ÇOK SEVİR PEYĞENBERİMİZ BUYURMUŞ KİN NİFRET YAPAN İNSANLARDAN UZAK OLUN ONLAR BENİM UMETİMDEN DEYİL ÇEBHEYE ÜZÜLÜREM GERÇEKDENDE
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?