banner29

CHP'li Torun hakkında da fezleke var!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçlamasıyla CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan fezlekeyle birlikte, içlerinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un da bulunduğu 4 CHP'li milletvekili hakkında da fezleke hazırlanmıştı.

Gündem 04.06.2020, 18:46
CHP'li Torun hakkında da fezleke var!

TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ağır hakaretlerde bulunan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçlamasıyla soruşturma başlatmış ve milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle fezleke hazırlayarak Adalet Bakanlığı'na göndermişti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Engin Özkoç, yaptıklarının hukukta bir karşılığı olduğunu görecek. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı fezlekeyi derhal Meclis'e göndereceğiz" demişti. O fezleke TBMM Başkanlığı'na gönderildi.   

ÖZKOÇ'UN YANI SIRA 4 CHP'Lİ VEKİLE DAHA FEZLEKE

Ancak Engin Özkoç'un dışında Cumhuriyet Halk Partisi'nde dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle 4 milletvekili hakkında daha fezleke hazırlandığı ortaya çıktı. Hakkında 3 ayrı fezlekesi bulunan Özkoç'un yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Konya Milletvekili Abdullatif Şener ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu hakkında da milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması amacıyla fezleke hazırlandığı öğrenildi. 

TBMM'de CHP'li 5 milletvekilinin dışında HDP'li 22 ve HDP'den DSP'ye geçen 1 milletvekili hakkında daha fezleke bulunuyor. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?