banner29

CHP'li Yarkadaş Yaptırım mı bekliyor?

ABD ile Türkiye arasında imzalanan "Barış Pınarı" anlaşmasıyla Türkiye, PKK/PYD teröristlerinin güvenli bölgeden çıkarılmasını ve Trump yönetiminin uygulamayı planladığı yaptırımların kaldırılması gibi taleplerini ABD'ye kabul ettirdi... Tüm dünya Türkiye'nin zaferini manşete taşıdı. Ancak bir türlü ikna olmak istemeyen CHP'li Barış Yarkadaş, sitesinde zorlama bir "yaptırım" haberi servis ettirdi

Gündem 18.10.2019, 15:09
CHP'li Yarkadaş Yaptırım mı bekliyor?

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in Ankara'ya gelmesiyle gerçekleşen görüşmeler sonucunda Türkiye ve ABD anlaşmaya vardılar.

Türkiye, YPG'nin bölgeden çıkarılması, ağır silahlarının toplanması, tahkimatlarının ve muharip mevzilerinin kullanılmaz hale getirilmesi, güvenli bölgenin oluşturulması, 32 kilometre derinliğinin olması, yaptırımların kaldırılması gibi taleplerini ABD'ye kabul ettirdi.

Türkiye anlaşmadan zaferle çıktı, kritik toplantıdan yaptırım yapılmayacağı açıklandı ama CHP'li Barış Yarkadaş'ın sahibi olduğu Gerçek Gündem 'ABD yenilerini hazırlıyor' başlıklı bir habere imza attı. Haberde, Rusya Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev'in, ABD Başkanı Trump'la aynı fikirde olmayan Kongre üyelerinin Türkiye için yeni yaptırımlar hazırladığını ifade ettiği iddia edildi.

İşte o haber;

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?