banner29

CHP'nin sahra hastanesi herkesi güldürdü! Kılıçdaroğlu, 'Devlet böylesini yapamaz' demişti...

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın 1.000 kişilik sahra hastanesi kurduğunu iddia etmişti. Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri fotoğraflarla yalanlandı.

Gündem 13.04.2020, 23:49 14.04.2020, 00:28

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın 1.000 kişilik sahra hastanesi kurduğunu ileri sürmüştü. Kılıçdaroğlu'nun iddiası fotoğraflarla yalanlandı.

Öte yandan Adana Valiliği, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın, kısa bir süre içinde bin kişilik "Sahra Hastanesi" kurduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Adana Valiliği, “Anılan yer fuar alanı, bu alanda 1000 yataklı bir hastanenin bulunmuyor. Olması gereken araç-gereç ve tıbbi donanımların bulunmuyor” bilgisini paylaştı.

Adana Valiliği; Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın bin yataklı hastane yaptığı yönündeki haberleri yalanladı. Açıklamada; anılan yerin fuar alanı olduğu, bu alanda 1000 yataklı bir hastanenin bulunmadığı ve olması gereken araç-gereç ve tıbbi donanımların bulunmaması sebebiyle söz konusu yerin hastane veya sağlık hizmetleri açısından uygun şartları hiçbir şekilde taşımadığı bildirildi.

Adana Valiliği'nin açıklaması şöyle:

"Bazı basın yayın organlarında Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığının 1.000 yataklı hastane yaptığı yönünde haberler yer alması üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

"Adana'da 16'sı kamu hastanesi, 16'sı özel hastane ve 2'si üniversite hastanesi bulunuyor"

"İlimizde koronavirüs vakaları ile mücadelede 1. basamak aile hekimlikleri başta olmak üzere tüm 1. basamak sağlık tesisleri, 16'sı kamu hastanesi, 16'sı özel hastane ve 2'si üniversite hastanesi olmak üzere toplam 34 yataklı tedavi kurumumuzda 25.335 sağlık personelimizle hizmet devam etmektedir."

"Servislerde doluluk oranı yüzde 10, yoğun bakımda doluluk oranı yüzde 13"

"İl geneli hastanelerimizde 1.412'si yoğun bakım yatağı olmak üzere 7.197 yatak mevcut olup servislerimizde doluluk oranı % 10, yoğun bakımlarımızdaki doluluk oranı ise % 13'tür. Aynı zamanda hastanelerimizde normal hastalarımız için de hizmet kesintisiz şekilde devam etmektedir."

"Anılan yer fuar alanı, bu alanda bin yataklı hastane bulunmuyor"

"Sağlık hizmeti sunumu açısından ilimizin herhangi bir ek yataklı veya yataksız tedavi hizmetine ihtiyacı bulunmamaktadır. Ayrıca anılan yerin fuar alanı olduğu, bu alanda 1000 yataklı bir hastanenin bulunmadığı ve olması gereken araç-gereç ve tıbbi donanımların bulunmaması sebebiyle söz konusu yerin hastane veya sağlık hizmetleri açısından uygun şartları hiçbir şekilde taşımadığı değerlendirilmiştir."

Kılıçdaroğlu: Zeydan Karalar 1000 yataklı sahra hastanesi yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın, kısa bir süre içinde bin kişilik "Sahra Hastanesi" kurduğunu öne sürmüş ve "Bakın sahra hastanesi. Zeydan Karalar 1000 yataklı sahra hastanesi yaptı. Bir belediye başkanının yaptığını Türkiye Cumhurbaşkanlığı yapamıyor, yüzlerine gözlerine bulaştırdılar" iddiasında bulunmuştu.

Fuar alanına sadece 2 adet seperatör ve bölmeler konulmuş

Kemal Kılıçdaroğlu ve Zeydan Karalar'ın, bin kişilik "Sahra Hastanesi" kurduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığı tespit edildi. Sahra hastanesi olduğu iddia edilen yerin Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi olduğu, fuar alanına sadece 2 adet seperatör ve bölmeler konulduğunu bildirildi.

Yorumlar (3)
Günel 1 yıl önce
Kılınçdaroğlu Haklı Devlet Bele Hastahane Yapamaz Devlet İnsanlara Yapdığın Gördük İnsana İnsan Gibi Yanaşmağ Lazım Astafula Çebhenin Yapdığ Hastahaneye Heyvanda Toplamağ Olmaz Heyvanda Çan Daşıyır Çebhenin Parası Yokmu Yapdığın Temir Etsin Yazığ Günah Deyilmi İnsanlara Avropada Ölüme Terk Edilmiş İnsanların Hastahanesine Benzedi Çebhe Bura Amerka Çin Deyil Amerka Çin İnsanların Ölümün Belkede İsteyir Bizler İnsanın Yaşamasın İsteyirik Lütfen İnsanları Abtal Yerine Koymayın ERDOĞAN HASTAHANE NEDEN YAPIR HELE ANLAMADINMI ÇÜNKÜ İNSANLARIN SAĞLAMLIĞIN DÜŞÜNÜR ALLAH SİZİ İSLAH ETSİN YAPDIĞINIZ HASTAHANEDE İNSANLAR SAĞALMAZ ŞEHİD OLAR YAPMAYIN
burkhan 1 yıl önce
Doğru devlet böyle dangalaklık yapmaz...
Zafer Arslan 1 yıl önce
Bu münafıklar açsa açsa ya kerhane ya bar ya meyhane açarlar.Milletin yararına çalışmazlar.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?