banner29

CHP ve HDP, PYD ile masaya oturdu!

İdlib'de askerlerimizin şehit edilmesinin ardından TBMM Genel Kurulu'nda gerçekleşen kapalı oturumda, devlet sırrı niteliğindeki bilgiler milletvekilleriyle paylaşıldı. O kritik toplantıdan üç gün sonra CHP ve HDP milletvekilleri, Almanya'da terör örgütü PYD temsilcileriyle bir araya geldi.

Gündem 07.03.2020, 18:49 08.03.2020, 12:57
CHP ve HDP, PYD ile masaya oturdu!

Berlin'de düzenlenen toplantıya CHP adına İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP adına Eş Genel Başkan Mithat Sancar ve terör örgütü PYD'nin sözde eş başkanı İlham Ahmed katıldı.Alman Federal Meclisi Sol Parti ve Rosa Lüksemburg Vakfı tarafından, Almanya'nın başkenti Berlin'de bir toplantı düzenlendi.

Berlin'de düzenlenen toplantıya dünyanın çeşitli noktalarından terör örgütü temsilcileri ve yandaşları katıldı.

CHP, HDP ve terör örgütü PYD aynı masada

Toplantıya Suriye'den terör örgütü PYD'nin sözde eş başkanı İlham Ahmed ile heyeti, Irak'tan terör örgütü PKK'ya yakın siyasiler, Türkiye'den CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar katıldı.

Terör örgütü PYD'nin sözde eş başkanı İlham Ahmed.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu (solda), HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar (sağda).

Firari Dündar ve provokatör Roth da oradaydı

Toplantıda MİT TIR'larının durdurulmasına ilişkin davanın firari sanığı Can Dündar ve Gezi olaylarında provokatörleri organize ettiği belirlenen Alman Parlamenter Claudia Roth hazır bulundu.

'Kantonları birleştirip devlet kuralım'

Terör örgütü PYD'nin Suriye kuzeyindeki sözde kantonlarıyla, Kuzey Irak ve Türkiye'nin güneydoğusunu kapsayan bir alanda sözde 'devlet' kurulması fikrinin ortaya atıldığı toplantıda skandal ifadeler kullanıldı.

CHP Milletvekili Tanrıkulu'nun, programın organizatörü kurumlara ait sosyal medya hesaplarından paylaşılan fotoğraflarda yer almaması ve şahsi hesabından da bu yönde paylaşımda bulunmaması dikkat çekti.

Konuşulanlar devlet sırrı niteliğinde

Terör örgütü temsilcilerinin katıldığı toplantıdan üç gün önce, TBMM Genel Kurulu'nda kapalı oturum gerçekleşti. İdlib'de, Esed rejimi tarafından askerlerimizin şehit edilmesi gündemiyle toplanan Genel Kurul'a 'devlet sırrı' niteliğinde bilgilendirme yapıldı.

Hem Savunma Bakanı Hulusi Akar, hem Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu milletvekillerinden gelen tüm soruları cevapladı.

Kaynak: Yeni Şafak

Yorumlar (2)
tugo 1 yıl önce
Hepsini bir çuvala, al sopayı eline...
Günel 1 yıl önce
Çok Kerip Türk Halkı İndimi Anlayır Çebhenin NDP PYD İle Birliğin Çebhenin Belediyeleri Düşmene Hidmet Edir Düşmenler Olmasa Çebhede Olmaz Çebhe Uzun İllerdi Çalışır Deputatların Sayı Hep Eyni 130 Bir Anlığ 4 Belediye Kazandılar Çok Karip Erdoğan İllerdi Çalışır İşler Görür Çebhe Hazır Gelip Belediyeye Sahip Oldu İmamoğlu Mansur Ve Digerleri Türk Halkına Ne Yapdılar Yükseye Kalkdılar Kılınçlaroğlu Gemide Gizli Görüşünden Sonra Her Şeyler Deyişdi Çebhe İktiyar Oldu Erdoğan Kanarda Kaldı Erdoğan Gibi Lider Bir Anlığa Düşmenlere Teslim Oldu Çebhenin Arkasında Fetonun Oyunçuları Var İstedikleri Vakt Oyun Oynayılar Şu Oyunları Erdoğan Gibi Lider Bele Anlamır Çünkü Erdoğan Gibi Lider Her Şey Hayatın Akarına Burakır Yeni Allah Bildiyi Gibi Eder Deyir KADAR Deyir Ama Düşmenler Allah Tanımaz Düşmen Taniyar Çebhe Bir Gün Kurduğu Oyunda İfşa Olaçağ Zaten İfşa Oluplar Türk Halkı Ağ Kara Rengi Seçmez Oldular Umarım Düşmenler Vatan Türk Halkına Açı Verdi Şehidler Onların Destekçilerin Kurbanı
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?