banner29

CHP'li Tanrıkulu: HDP'li vekiller de bırakılsın, FETÖ'cüler de bırakılsın!

Sezgin Tanrıkulu; HDP'li vekiller ile Bank Asya'ya para yatırdığı için tutuklananların serbest bırakılması gerektiğini söyledi.

Gündem 10.04.2020, 19:08 10.04.2020, 19:41
CHP'li Tanrıkulu: HDP'li vekiller de bırakılsın, FETÖ'cüler de bırakılsın!

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Meclis Genel Kurulu'nda infaz düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İnfaz düzenlemesinin genişletilmesi gerektiğini ifade eden Tanrıkulu, suçsuz insanların cezaevinde olduğunu savundu.

"YASA KAPSAMI GENİŞLETİLSİN"

Terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP'nin de talep ettiği gibi açıklamalarda bulunan CHP'li vekil, kapsam dışında bırakılan terör suçunun da kapsama alınması için "Bu yasanın kapsamını siyasal suçlar bakımından da kapsam dışı olanlar bakımından da genişletmek zorundayız. İnfazda adaleti sağlamalıyız. Ne işi var siyasetçilerin cezaevinde?" dedi.

Bilindiği üzere terör suçu infaz düzenlemesinin dışında bırakılmıştı.

Kandil'den gelen talimatlar doğrultusunda HDP, bu suçun kapsama alınması için Meclis'te eylem yapmıştı.

CHP, infaz düzenlemesinin genişletilmesini istedi VİDEO

"BANKAYA PARA YATIRANLARIN NE İŞİ VAR CEZAEVİNDE"

FETÖ operasyonlarında tutuklanan sanıklara da değinen CHP'li Tanrıkulu, "Ne işi var çocuğunu okula gönderenlerin ya da bankaya para yatıranların cezaevlerinde? Bunlar terörist mi? Ellerine silah mı almışlar? Terörü mü övmüşler?" dedi.

Yorumlar (2)
Günel 1 yıl önce
Çebhe İblis Maskasın Takdı Yene HDP Fetöçuların Eli Kirli ŞEHİDLERİN KANI YERDE KURUMAYIP ÇEBHE İBLİSLERİ HEBİSDEN ÇIKAR DEYİR ÇEBHE KENDİNE HABİSHANE DOSTLARI YANDAŞLARI YIĞMAĞ İSTEYİR ABDULAÖÇALAN DEMİRÇİOĞLU HEBSDEN ÇIKSA NE YAPAÇAĞLAR ÇEBHE İLE BİRLEŞİP DERBE YAPAÇAĞ ALLAH SİZİ İSLAH ETSİN ÇEBHE İYİÇE ÇILDIRIP AĞILARIN KAYIP EDİPLER ÇEBHE YENİ DOSTLARIN VAR BABAÇAN DAVUDOĞLU ONLAR KENDİNİZE YETMİR KOLTUĞ SEVDASI ÇEBHENİ DELİ DİVANE EDEÇEK SONUNUZ KARANLIĞ OLAÇAĞ HABİSDEN ÇIKARANLARI NEDEN ÇIKARDIĞINIZ MELUM OY ALDIĞINIZ İNSANLARA HDP PKK YA SÖZ VERMİSİNİZ SÖZÜNÜZÜ TUTMAĞ İSTEYİRSİNİZ ÇEBHE KENDİNİZ TÜRK HALKIN SEVİRSİNİZ YOKSA YOK BENÇE SEVMİRSİNİZ TÜRK HALKIN SEVMEYENLER ŞUNLARI YAPAR
Günel 1 yıl önce
Türküye Halkın Bütün Düşmenleri Habisden Çıksın Deyiler Sonra Ne Olaçağ ŞEHİD ANELERİN KARŞISINA NASIL ÇIKAÇAĞSINIZ OĞLUNUZU ŞEHİD EDENLERİN YANDAŞLARI Habisden Çıkdımı Deyeçeksiniz ÇEBHE FETÖNU HDP PKK NE KADER SEVİR BELİ OLDU ÇEBHE OY VERENLERİ MEMNUN EDİR
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?