Cihangir İslam neden rahatsız oldu?

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam Akademiyi tamamlayan polislerin intikam yeminini beğenmedi.

Cihangir İslam neden rahatsız oldu?

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam Mezun olan ve rozet alan polislerin besmeleyle başlayan ve kalıplaşmış 'and içerim' ifadeleri yerine 'Allah'a yemin olsun' ifadeleriyle inancını da hatırlayarak ettikleri yeminden rahatsız oldu.

NEDEN RAHATSIZ OLDU?

İslam, görüntüleri sosyal medya hesabından, "Güvenlik güçleri adalet için çalışır, intikamla şartlandırılır mı? Siz hiç bir peygamberin "intikam" diye haykırdığını duydunuz mu? Allah, Adil-i Mutlaktır ve yarattığı her şeyin koruyucusudur. Şükür ki öyledir! @suleymansoylu '..Siz Allah'a din mi öğretiyorsunuz?..' Hucurat 16" notuyla paylaştı. Paylaşım, tepkilere neden olurken kamuoyu, 'Cihangir İslam neden rahatsız oldu?' sorusuna cevap aradı.

İSMAİL SAYMAZ DA ELEŞTİRMİŞTİ

Aynı videoyu Peygamberimize dahi dil uzatmaktan çekinmeyen İsmail Saymaz da 'intikam' vurgusuyla eleştirmişti.

Olaya ilişkin Polis Akademisi'nin resmi internet sitesdinden basın bildirisi yayınlandı. Bildiride, "29 Aralık 2019 tarihinde yeni bir olay gibi sosyal medyada dolaşıma sokulan videonun ilk kez 24 Mart 2017 tarihinde sosyal medyada paylaşıldığı ve söz konusu görüntülerin Mart 2017 tarihinde bir polis okulumuzda çekildiği tespit edilmiştir. Konuyla ilgili olarak ilk tespit hitamı Bakanlık Makamının tasarrufları ile gerekli işlemler yapılmış ve idari tedbirler alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5