banner29

Çin tüm dünyayı yok etmeye kararlı! Acil önlem alınmalı

Çin'deki koronavirüs salgının kontrol altına alınmasının ardından vahşi hayvan pazarları da yeniden açıldı. Bu pazarlarda önceden olduğu gibi yarasa, yılan, sıçan gibi hayvanlar satılıyor. Kaynak: Çin'de Vahşi Hayvan Pazarları Yeniden Açıldı

Gündem 30.03.2020, 17:00 30.03.2020, 17:03
Çin tüm dünyayı yok etmeye kararlı! Acil önlem alınmalı

Tüm dünyada neredeyse 1 milyon vakaya yaklaşan ve 34 bin insanın ölümüne sebep olan yeni tip koronavirüsün çıkış noktası olan vahşi hayvan pazarları Çin'de yeniden açılmaya başladı. Bazı bölgelerde yarasa satışının yapıldığı görüldü.

Pekin hükümetinin yasaklamasına rağmen Çin'in bazı bölgelerinde vahşi hayvan satışlarının yapıldığı görüldü. Daily Mail'in haberine göre Çin'de satışı yapılan vahşi hayvanlardan biri de; yeni tip koronavirüsün çıkış kaynağı olduğu düşünülen yarasalar.

HAYVAN SATIŞLARI YENİDEN BAŞLADI

Çin'in Covid-19 salgınının tamamen kontrol altına aldığının açıklamasının ardından, sokağa çıkma yasaklarının son verilmesiyle kentlerdeki hayat yeniden eskisi gibi işlemeye başladı. Ülkenin güneyindeki Dongguan kentinde bulunan Daily Mail muhabiri, pazarlardaki hayvan satışlarının eskisi gibi tekrar faaliyete geçtiğini, fakat yetkililerin artık tezgahların fotoğrafının çekilmesine izin vermediğini ifade etti.

Çin'in güneybatısındaki Guilin kentindeki bir başka muhabir de, yarasaların, yılanların, örümceklerin ve akreplerin hastalıklara şifa niyetiyle satıldığı bir mağazanın reklam pankartının fotoğrafını çekti.

YENİ VİRÜSLERE ZEMİN HAZIRLIYOR

Vahşi hayvan tüketen ve ticaretini yapan sağlıksız ve kötü düzenlenmiş bu pazarlar Çin'de bu tür salgınlar için ideal bir ortam oluşturarak yeni virüslerin ortaya çıkmasına zemin hazırlıyor.

Tezgahlarda yarasa, tilki, timsah, yılan, sıçan, dağ sıçanı, kunduz, porsuk gibi toplamda onlarca farklı et çeşidi mevcut.

Yorumlar (1)
HAKAN KURTOGLU 1 yıl önce
BU KÖPEK YİYEN KÖPEKLER YECÜC MECÜC YÜZÜNDEN DÜNYA NUFUSU YOK OLMAZ İNŞALLAH.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?