CNN Türk'ten CHP'nin suçlamalarına cevap!

CNN Türk'ün Müdürü Bora Bayraktar, CHP'nin Amerika Temsilcisi Yurter Özcan iddialarına cevap vererek, 'İki gündür üzerimden döndürülen tartışmaya açıklık getirmek isterim. Bu iddiayı dile getiren CHP'nin Washington temsilcisi ile hiçbir görüşmem temasım olmamıştır' dedi.

CNN Türk'ten CHP'nin suçlamalarına cevap!

Bora Bayraktar'ın açıklaması şu şekilde:

İki gündür üzerimden döndürülen tartışmaya açıklık getirmek isterim. Bu iddiayı dile getiren CHP'nin Washington temsilcisi ile hiçbir görüşmem temasım olmamıştır. Kendisini hayatımda hiç görmedim. Kulaktan dolma yanlış bilgilerle bu tartışmayı başlatmıştır. Zaten attığı tweetler mişli mışlıdır.

"HİÇBİR YERDE SÖZLÜ AÇIKLAMAM OLMAMIŞTIR"

CNN Türk'ün yayınları ile ilgili hiçbir yerde hiçbir sözlü açıklamam olmamıştır. Sadece Financial Times'a yazılı olarak Sayın İmamoğlu'nun iddialarına cevap olarak bir açıklama gönderdim. Orada da yayın ilkelerimizin altını çizdim. Bana atfedilen sözler ise bir toplantı çıkışında kaba bir şekilde üzerime gelen bir gence ayak üstü söylediğim birkaç kelimeden yaptığı maksatlı çıkarımlardır.

Bu mesnetsiz iddiayı "haber" diye dolaşıma sokanlar da beni arayıp işin aslını sorma zahmetine katlanmamıştır. Gazetecilik bu mudur? Bu gruplar kendi alanlarını genişletmek için bu saldırılara ne yazık ki tüm gazetecilik ilkelerini çiğneyerek katılmaktadırlar.

Kamuoyunun bilgisine.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5