banner30

banner29

Çocuklar için Kudüs temalı İtikaf yarışması büyük ilgi gördü! 'İtikafım Kudüs'

Filistin davasına yönelik dikkat çeken çalışmalar yürüten Hucurat Hareketi, çocukların Kudüs özelinde itikafı öğrenmeleri amacıyla bir etkinlik düzenledi.

Gündem 20.05.2020, 20:56
Çocuklar için Kudüs temalı İtikaf yarışması büyük ilgi gördü! 'İtikafım Kudüs'

Filistin'de yaşanan zulme, Müslümanlara yapılan haksızlıkalara sessiz kalmayarak sosyal alanda dikkat çeken çalışmalar yapan Hucurat Hareketi, "İtikafım Kudüs" adı altında çocuklara yönelik bir etkinlik gerçekleştirdi.

Ramazan'ın son 10 günü yapılan itikaf ibadetini çocuklara sevdirmek ve bunun yanı sıra Kudüs bilincini de öğretmek amacıyla yürütülen çalışmada evlerinde bulunan çocuklardan ve velilerden Kudüs temalı itikaf planlamaları istendi. Yarışma olarak yürütülen projeye yüzlerce çocuk katılım gösterdi.

Söz konusu yarışmanın detayları şu şekildeydi:

Çocuklardan 3 ayrı istekte bulunuldu;

Birinci Süsleme: Çocuklar Ramazan-ı Şerif'in son 10 günü olan itikaf günlerinde evlerinin bir köşesini İTİKAF ve KUDÜS temasıyla kendi hayal dünyalarına göre süslediler.

İkinci Süsleme: İtikafın ne olduğu velilerinin de yardımıyla kısa bir araştırma yaparak öğrenildikten sonra son 10 gün içerisinde evlerde itikaf niyetiyle etkinlikler yapıldı. Mesela; Oruç tutmak, Namaz kılmak, Kur'an okumak, Hadis ezberlemek, Dualar etmek, Kudüs ile ilgili kitaplar okumak vs. gibi etkinliklerle ilgili her çocuk kendi programını kendisi hazırladı.

Paylaşım: Yaşlarına göre anne-babalar çocuklarına bu konuda da yardımcı olarak çocukların gerek süslemelerini gerekse de yaptıkları itikaf etkinliklerini görüntüleyip instagramda @hucurathareketi @gbv_cocuk vw #itikafımkudüs etiketleriyle paylaştılar.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Yarışmanın sonuçlarını bugün @hucurathareketi İnstagram hesabı üzerinden duyuran yetkililer dereceye giren ailelerin yanı sıra katılım gösteren her çocuğa Kubbet'üs Sahra maketi ve Kudüs boyama kitabı hediye etti.

İşte yarışma için yapılan paylaşımlardan bazıları:

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?