banner30

banner29

'Çok basit çaldılar!' derken kimi kastettiğini açıkladı!

Son dakika! AK Parti İstanbul adayı Binali Yıldırım, YSK'nın İstanbul kararıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Oylarımız çalındı, YSK suç duyurusunda bulundu. Dolayısıyla sorumlular ortaya çıkacak. Orada parti temsilcileri var, ama iki kişi seçim kurullarınca atanıyor." yanıtını verdi

Gündem 13.05.2019, 22:30
'Çok basit çaldılar!' derken kimi kastettiğini açıkladı!

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, katıldığı bir TV programında soruları yanıtladı. Yıldırım, İstanbul seçimleriyle ilgili yaptığı açıklamada, "Kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak, hem oy verenin hem de kazanan veya kaybeden adayın içini rahatlatmak için buna ihtiyaç vardı." dedi.

Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"BAZI ANORMAL BULGULARA RASTLADIK"

İki adayın bu kadar yakın oy alması sonucu, bu hukuki süreç zorunlu hale geldi. Biz itirazlarımızı yapmaya başlayınca, bazı anormal bulgulara rastladık. Bunları gördükten sonra seçimin bir şaibe ile karşı karşıya kaldığı fikri daha da kuvvetlendi. Partim ve şahsım olarak öncelikle iptal ya da seçimin yeniden yapılması fikrine itibar etmedik. Bizim alternatifimiz oyların tamamının yeniden sayılmasıydı.

Kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak, hem oy verenin hem de kazanan veya kaybeden adayın içini rahatlatmak için buna ihtiyaç vardı.

"YENİDEN SAYIM YOLU KAPANDI"

Biz başlangıçta belirli ilçelerde oy sayımı talebimizi yaptık, bu talep kabul edildi. Bir kısmı hazırlığını yapıp saymaya başladı, bunun üzerine CHP İl Seçim Kurulu'na müracaat ederek bu talebimizi iptal ettirdik. Biz bu sefer tamamının sayımı için müracaat ettik, bu sefer CHP'de buna karşı itirazda bulundu. Ve İl Seçim Kurulu, CHP'nin itirazını kabul etti, yeniden sayım yolu kapandı.

"BİZİM GİDEN OYLARIMIZIN YARISI GERİ DÖNDÜ"

Yeniden sayılan 850 bin oyun sonucunda 13.729'a düştü fark, önceden de rakip adayın açıkladığı 29 bin civarındaydı Seçim Kurulu'nun açıkladığı rakamda 27.700 civarındaydı.

Sayımdan sonra fark nereye geldi? 19.729'a, bu ne demektir? Bizim giden oylarımızın yarısı geri döndü.

Bütün bunları neden söylüyorum, eğer 850 bin oyda siz 15 bin üzerinde oy kazanıyorsanız, geri kalan yüzde 90 yani 8 buçuk milyon oy kullanılmış geriye kalan 7.750 bin oy sayılsa sonucun ne olacağı basit bir orantıyla ortaya çıkar.

"OYLARIMIZ ÇALINDI"

Genç bir arkadaş size geldi, dedi ki "Başkanım, İstanbul'da seçimler neden yenileniyor" siz de şöyle bir cevap verdiniz "Çok basit, çaldılar!" kim çaldı kimi kastediyorsunuz?

Oylarımız çalındı, YSK suç duyurusunda bulundu. Dolayısıyla sorumlular ortaya çıkacak. Orada parti temsilcileri var, ama iki kişi seçim kurullarınca atanıyor. Kaymakamın verdiği liste kullanılmadı, dışarıdan insanlar getirildi. Öyle şeyler var ki insan hayrete düşüyor.

Bakın daha bugün geldi bilgi, görevlendirilen 96 tane sandık başkanı CHP üyesi, bu olamaz. Resmi üyesi. Kamudan ihraç edilen, görev alması kanunen yasak olan 19 bin sandık başkanı var. Belediyede çalışanlar, askeri personeller, KHK ile çıkarılanlar velhasıl toplam 19.742 kişi var.

Bunların atanması kanuna aykırı. Bu tek başına şaibe getirmez, şaibeyi getiren şu; İki şartın yerine getirilmesi lazım 1 gerek şart 2 yeter şart. Bu yanlış görevlendirilen insanların yaptığı işlemler sonuca müessirse o zaman kanunsuzluk olmuştur.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?