banner30

banner29

Corona virüsü dünya için yeni bir milattır! Taşkın Koçak yazdı...

Habervakti.com yazar kadrosu güçleniyor. Yeni yazarımız Taşkın Koçak, kaleme aldığı son yazısında dünyayı etkisi altına alan koronavirüse değindi.

Gündem 31.03.2020, 14:59 31.03.2020, 15:22
Corona virüsü dünya için yeni bir milattır! Taşkın Koçak yazdı...

Habervakti.com yazar kadrosunun yeni yazarlarından Taşkın Koçak Çin'de başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs hakkında dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. 'Koronavirüsle birlikte gelen süreç ve sonrasında neler olacak' sorularına farklı bir bakış açısı...

İşte Taşkın koçak'ın o yazısı:

FED (ABD Merkez Bankası) Elon Musk' a uzaydan getireceği altın için ciddi manada bel bağlamıştı ama süreç istedikleri gibi gelişmedi. Elon Musk, uzay madenciliği ile uzaydan getireceği gök taşlarında bulunan altın ile FED'in kasasında şuan bulunan 8.133 metric ton altının miktarını en az 4 katına çıkararak Amerika'nın Dünya'da dolaşımda olan 12 trilyon dolar karşılıksız parasını yeniden altına endeksleyerek kurtaracaktı ki; evde ki hesap çarşıya uymadı ve bu teknoloji henüz istenen faydayı sağlamadı.

Bu Amerika'nın ikinci planıydı, birinci planı ise; yine Elon Musk'ın gizlice kurduğu (Satoshi Nakamoto ise takma addır.) Block Chain sistemi, bu sistem üzerinden çalışan kripto paralar ile dolaşımda olan karşılıksız dolarları manipüle ederek Amerika’yı düştüğü cendereden kurtarmaları gerekiyordu fakat planların işlemesi yani dijital paraya geçmek için zeminin oluşması lazımdı, bu zemin oluşturma çabası Coronavirüsü ve sonrasında çok hızlı devam edecektir. Normalde daha iler ki zamanlarda bu sisteme yani kripto paralara geçecektiler ama Çin, ekonomik, teknolojik ve bilişim alt yapısını ( Yapay zeka, nesnelerin interneti, block chain, tasarım bebekler, e-ticaret ) çok hızlı geliştirdi ayrıca "bir kuşak bir yol" projesi ile Dünya'nın gelişmiş ekonomilerini yani Avrupa ile Asya’yı elinde tutmayı hedeflemekteydi.Bunu İstanbul’dan geçen ilk trenle Dünya’ya duyurdu.

Bunlar yetmezmiş gibi Afrika kıtasının hemen hemen her ülkesini verdiği borçlar ile ele geçiren Çin, Amerika’yı Afrika’dan etkisizleştirmesi de cabası oldu. Hint okyanusunda Diego Garcia üssüne karşı yaptığı bir çok yapay adalar ile olası bir Çin, Amerika savaşını Çin’in 200 – 300 km ilerisinde karşılamayı planlayan Çin Amerika’yı endişeye sevk etti ayrıca Çin Devletinin kasasında şuan 3 Trilyon dolar para var, kasalarında yüksek miktarda dolar bulunan fakat Amerika'ya biat etmeyen bir çok ülke ve Çin şimdi bu süreçte terbiye edilmek isteniyor.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Ellerinize Sağlığ Yeni Yazara Başarılar Dilerik Kaleminiz Hep İyi Analizler Yapsın Coronevirus Amerka Tranp Üçün Milattır Diger Halklar Üçün Milat Deyil Halklar Sırtlarında Ekoniminin Çöküntüsün Daşıyaçağ Virus Biz İnsanlara Çok Şeyler Hatırlatdı Suriya Döyüş Zamanı Binalar Çökür İnsanlar Şehid Olur Mürteçiler Yuvalarından Kaçır Coronevirus Farklı Silahla Bizi Şehid Edir Yuvamızı Terk Etmirik Yuvamız Bizim Kurtuluşumuz Hayat Davam Edir Milatt BAYRAMI YAPAÇAĞ BİR ŞEY KALMADI SİLAHLAR VİRUSLAR MİLATT ETMEYE FÜRSET VEREMYOR ÇANSAĞLIĞINA HAVAYA VİRUS BULAŞDI NASIL MİLLATT BAYRAMI YAPAĞ ALLAH KORUSUN HAYATDA ÜZÜMÜZÜ GÜLDÜREÇEK BİR ŞEY YOK AÇI ÇEKMEK ÜÇÜN HER ŞEY VAR SONUMUZ HAYIRLI OLSİN YENİ YAZARA YENİ YAZILARINDA BAŞARILAR HABERVAKTİ.COM SİTESİNE UĞİRLAR
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?