banner29

Cübbeli ve Peker'den şok açıklamalar!

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ve Sedat Peker'in son günlerde yaptığı bazı açıklamalar dikkat çekerken, kafalarda soru işaretleri bıraktı. Yakın zamanda Türkiye'yi nasıl bir tehlike bekliyor? Peker ve Cübbeli neyi işaret ediyor?

Gündem 05.02.2019, 16:53 05.02.2019, 21:51

Askeri darbe girişimi, ayaklanma, ekonomik savaş, hukuk darbesi girişimi, terör saldırıları vb.. bir çok saldırıya maruz kalan Türkiye'nin yakın zamanda atlattığı badireler, hala toplumun zihninde tazeliğini koruyor. 'Bundan sonra acaba ne olacak?' diye beklerken, kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ve Sedat Peker'in açıklamaları dikkat çekti.

"ANLAYAN ANLAR ANLAMAYAN YANLAR!"

Cübbeli Ahmet'in yakın zamanda verdiği bir sohbette 'taraf olmayın' çağırısı yaptığı bir konuşma ortaya çıktı. Söz konusu konuşmada, ''Yapacağım önemli bir duyuru var. Devletin bekasını önemsiyorum. Devlet Bahçeli'nin konuşmasında ciddiyet payı var. Ancak memleketi karıştırmak istiyorlar. Bu noktada size duyuruyorum. Hiçbir cemaatin, şeyhin, müridin, alimin, hiçbir şahsını gözetmeye çalışan kişinin ve kurumun aleti olmayalım. Askere ve polise karşı durmayalım. ( CÜBBELİ'NİN AÇIKLAMALARINDA BU KISIM MUĞLAK KALIYOR! VATANDAŞ HAKLI OLARAK, HALKIN KARŞISINA ÇIKANLAR DARBECİ ASKER VE POLİS OLURSA DA MI KARŞI DURMAYALIM DİYE SORUYOR. CÜBBELİ'NİN EKSİK BIRAKTIĞI BU KISMI HÜSN-Ü ZAN YAPARAK YORUMLUYOR ANCAK KENDİSİNDEN AÇIKLAMA BEKLEDİĞİMİZİ DE VURGULUYORUZ) Böyle bir mesaj veriyorum. Uyanık olalım. Müslüman kanına girmeyelim, öldürülen olalım öldüren olmayalım. Bir sıkıntı yaşanırsa, askerle polisle birlikte olalım. Anlayan anlar anlamayan yanlar.'' açıklamasında bulundu.

"MUTLAKA HAZIRLIKLI OLUN"

Cübbeli Ahmet'in açıklamalarının ardından da dün bir açılışta konuşma yapan Sedat Peker'in açıklamaları da fazlasıyla dikkat çekmeyi başardı. Peker açılışta şu açıklamalarda bulundu; ''Silah iyi insanların elinde olursa bir sigortadır, güvencedir. İmkanı olan arkadaşlarımız mutlaka ruhsatlı silahlar alsınlar. Av tüfekler alsınlar. Mutlaka hazırlıklı olsunlar, kardeşlerim. Biz kötüye hazır olalım.''

SAFLAR MI BELİRLENİYOR?

Yaptıkları açıklamalarla Cübbeli Ahmet ile Sedat Peker'in neyi işaret ettiği merak konusu oldu. Cübbeli Ahmet, kimsenin peşinden gitmeyin askere ve polise uyun açıklamasında bulunurken, Peker'in ''silahlanın'' demesi neyi ifade ediyor? Türkiye'yi bekleyen bir darbe girişimi, sokak eylemleri, sarı yelekliler yada şer cephesinin hep planladığı bir iç savaş tehdidi mi var? Kamuoyu bu soruların cevabını bekliyor..

Haber Vakti

Yorumlar (1)
HACI 2 yıl önce
Madem bukadar biliyorlar mit bi elatsın bunlara. Askere polise karşı gelmeyin demek cübbeliye ne kazandırır. Darbeyi yaparsa asker yapar. Bu iş mide bulandırıyor. Bu açıklamaları mit mutlaka araştırmalı
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?