banner16

''Cumhur İttifakı'ndan'' kim, niçin nefret eder?

Ünlü siyasetbilimci Murat Bahadır Akkoyunlu, Cumhur İttifakı'na gelinen süreçte yaşananları tek tek dile getiren bir yazı kaleme aldı.

''Cumhur İttifakı'ndan'' kim, niçin nefret eder?

İşte Akkoyunlu'nun o yazısı:

Nefret kelimesini kullanmamızı aşırı bulanlarımız olabilir. Konuyu derinliğine tahlil ettiğimizde Cumhur İttifakı’ndan nefret edenlerin bu nefretlerinde kendileri açısından haksız olmadıklarını tespit edebiliyoruz.

Başlıkta bahsettiğimiz ayar sözcüğü, ayar verilme hususunda sıkça muamelelere tabi tutulmuş bir halk olmamızdan ötürü ve şimdi yeni bir ayar verilme girişimine muhatap oluşumuzun habercisi olarak kullanıldı. Cumhur İttifakından nefret edenlerin aynı zamanda Milletimize birayar vermenin gerekliliğinden bahsedenler olması bu konunun spekülasyondan uzak tahlil edilmesini gerektiriyor. Özünde mesele, Türkiye’nin nasıl bir yönetim paradigması ile ve hangi amaca, hangi hedefe matuf yönetilmesi gerektiği ile ilgili. Bu konuda yapılacak tercih sadece Türkiye’yi etkilemeyecek, küresel bir etki oluşturacak kadar belirleyici olacak.

Önümüzde hangi tercih bulunuyor?

Türkiye’miz;

1800 Yılından beri Önce İngiltere, sonra Fransa, sonrasında Almanya,

1947’den sonra ABD,

1960 sonrasında bazılarının “ Finans Kapital ” kimisinin “ Küresel Egemenler ”  bizim  “Ezoterik Şambala ÇETESİ ” olarak isimlendirdiğimiz SAPKIN şeytani bir örgütlenmenin ceberrut kıskacındaydı.

Türkiye’mizin ne yapacağına, nasıl yapacağına, nereye kadar yapacağına dair son sözü söyleme ve bize vaziyet etme gücünü elinde tutan bir ÇETE ile muhataptık.

Yönetimlerimiz, çetenin bize tayin ve tespit ettiği senaryonun dışına çıkmaya yeltendikçe Öldürüldük, darbelendik, hizaya getirildik. Ülkemizin 1998 sonuna kadar yönetilme paradigması çok net olarak şuydu;

Biz vatanımızı, devletimizi, varlığımızı koruyabilmek bekamızı temin edebilmek için “ Küresel Egemenlerin ” HİMAYESİNDE ve kontrolünde olmaya MECBURUZ. Aykırı tavır bizim mahvolmamıza sebep olur.

Macera aramanın gereği yoktur. Aksi tavır aptalca olur. Her vatansever bu gerçeğe uygun davranmalıdır.

Bağımsızlık diye bir ütopya yoktur.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5