banner5

banner29

Cumhurbaşkanı Erdoğan Başakşehir Şehir hastanesi açılışında konuştu...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 bin 682 yatak kapasitesine sahip İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi'nin açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Tüm dünyanın hayranlıkla takip ettiği kamu özel işbirliği yöntemiyle hayata geçirdiğimiz proje kapsamında 10 şehir hastanesini hizmete aldık. İnşası devam eden 8 şehir hastanemizin büyük bölümünü bu yıl sonuna kadar, kalanlarını da önümüzdeki yıl hizmete alınacağız" dedi.

Gündem 20.04.2020, 13:34
Cumhurbaşkanı Erdoğan Başakşehir Şehir hastanesi açılışında konuştu...

Yaklaşık 1 milyon metrekare kapalı inşaat alanı ve 2 bin 682 yatak kapasitesine sahip İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi'nin ilk etabı bugün açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa'nın en büyük yoğun bakım kapasitesine sahip hastanelerinden İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi'nin ilk etabının açılışına video konferansla katıldı. Erdoğan açılış konuşmasında, "Tüm dünyanın hayranlıkla takip ettiği kamu özel işbirliği yöntemiyle hayata geçirdiğimiz proje kapsamında 10 şehir hastanesini hizmete aldık. İnşası devam eden 8 şehir hastanemizin büyük bölümünü bu yıl sonuna kadar, kalanlarını da önümüzdeki yıl hizmete almayı planlıyoruz" dedi. Erdoğan, Başakşehir Şehir Hastanesi'nin ikinci etabının ise 20 Mayıs'ta hizmete açılacağını sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

İKİNCİ ETABI 20 MAYIS'TA AÇILACAK

"Başakşehir Şehir Hastanemizin hizmete giren bölümünün hayırlı olmasını diliyorum. Herkesi tebrik ediyorum. Malum burası yap-işlet-devret anlayışı ile yapıldı. Onun için Rönesans ve ortağına da teşekkür ediyorum. Temelini attığımız günden bu yana 'Başaramayacaklar' diyenler çıktı. Türk müteahhit ve yabancı ortakla tamamladık. İkinci etabı ise Mayıs ayının 20'sinde açacağız. Dünyanın koronavirüs salgını ile adeta kavrulduğu bir günde bu açılışı yapmamız çok önemlidir. İnsanların hastane koridorlarında evlerinde öldüğü bir dönemde elimizdeki bu kıymeti iyi bilmeliyiz. Türkiye bu sürece oldukça avantajlı girmiştir.

ŞEHİR HASTANELERİ BENİM RÜYAMDIR, HAYALİMDİR

Kendi kendimize yetmenin hatta dostlarımıza yardım etmenin gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Uluslararası kuruluşların anlamını yitirdiği bir dönemde Türkiye kendi ayakları üzerinde durarak gücünü göstermiştir. Ülkemizde genel sağlık sigortası kapsamında kalan neredeyse kimse yoktur. Herkesi bu şemsiyenin altına topladık. Eskiden kelimenin tam anlamı dökülen hastanelerimizi tamamen yeniledik. Bununla kalmadık hayalimiz olan şehir hastanelerini kurmaya başladık. Şehir hastaneleri benim rüyamdır, hayalimdir dedik ve her geçen gün bunları yapacağız. Salgın süreci Türkiye’nin altyapısının gücü yanı sıra sağlık altyapısının ücretsiz verilmesinin de önemini göstermiştir. Türkiye’de tamamen ücretsiz olan pek çok teşhis ve tedavinin batı ülkelerine bakım hizmetlerine nasıl yüksek ücretlerle sahip olabildiklerini görüyoruz. Diğer ülkelerde sadece ciddi paralar ödenerek gidilebilen hastaneler ülkemizdeki şehir hastanelerinin standartlarına ancak erişebiliyor.

10 YIL SONRASINA CEVAP VERECEK YATIRIMLAR YAPIYORUZ

Bir şeyi daha burada hatırlatmam lazım Yeşilköy’de ve Sancaktepe’de aynı zamanda hava ulaşımı da olacak şekilde önlemimizi aldık. Sadece bugüne değil 10 yıl sonrasına da cevap verecek bir yatırımı yapıyoruz. Tüm dünyanın hayranlıkla takip ettiği kamu özel işbirliği yöntemiyle hayata geçirdiğimiz proje kapsamında 10 şehir hastanesini hizmete aldık. İnşası devam eden 8 şehir hastanemizin büyük bölümünü bu yıl sonuna kadar, kalanlarını da önümüzdeki yıl hizmete almayı planlıyoruz.

SAĞLIK HARCAMALARINA AYRILAN BÜTÇE 190 MİLYAR LİRA

Türkiye’nin sağlık harcamalarına ayırdığı bütçe 190 milyar liraya ulaştı. Türkiye sağlık hizmetlerinde bir destan yazmıştır. Aynı başarıya her alanda rastlamak mümkündür. Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırarak evlatlarımıza çok daha güçlü bir Türkiye bırakmak istiyoruz. Koronavirüs salgını sonrası yeniden kurulacak dünya düzeninde ülkemizi hak ettiği yere ulaştırmak için hep birlikte daha çok çalışacağız. Cumhur ittifakı bunun için var. Cumhur ittifakı ile beraber inşallah yeni dönemde yeni hizmetlerle ülkemizi hep bir adım daha yükseğe çıkaracağız.

100 VENTİLATÖR TESLİM EDİLDİ, DEVAMI GELECEK

Şimdi de yeni ufuklara yeni heyecanları kucaklayarak yol alacağız.  Dünya ventilatör noktasında sıkıntılar yaşıyor ama biz bu süreci başarılı bir şekilde atlattık. Az önce takdimi yapılan 115 ventilatör dışarıdan ithal edilerek geldi. Ama şu anda yerli ve milli olmak üzere 100 adet ventilatörü ekranda gördüğünüz bu kadro üretmiş durumda. Tabi ayda 5 bini üretmezlerse bilmeleri gerekir ki hesabını sorarız. Dünyaya örnek olacağız. Şu anda Başakşehir şehir hastanemizin 115 ventilatörü geldi 100 de bugün teslimatı yapıldı. Başakşehir şehir hastanemizin böyle bir sıkıntısı yok. Yeşikköy’de ve Sancaktepe’de devreye girecek hastanelerimiz için de böyle bir sıkıntımız yok.

Başakşehir Şehir Hastanesi yaklaşık 1 milyon metrekare kapalı inşaat alanı ve 2 bin 682 yatak kapasitesine sahip. Şehir hastanesinde 469 yatak kapasiteli Genel Hastane, 327 yatak kapasiteli Kalp ve Damar Hastalıkları, 311 yatak kapasiteli Ortopedi ve Nöroloji, 521 yatak kapasiteli Çocuk, 359 yatak kapasiteli Kadın Doğum, 367 yatak kapasiteli Onkoloji, 128 yatak kapasiteli Psikiyatri ve 200 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi bulunuyor.

İlk etabı bugün açılacak olan hastanene çevresindeki yolların büyük bir kısmının tamamlandığı görüldü. Öte yandan hastaneye ulaşım için İETT otobüslerinin de seferle başladığı görüldü. İETT'nin internet sitesinden ise şehir hastanesinden geçen otobüslerin hat bilgileri paylaşıldı. Sitede paylaşılan seferler ise şöyle; (MK22)-Taşoluk Peronlar/ Fenertepe-Başakşehir Metrokent, (79E) Kayabaşı Kiptaş/Kayaşehir-Eminönü, (79B) Kayaşehir-Bakırköy, (MK22) Taşoluk Peronlar/Fenertepe-Başakşehir Metrokent, (78F) Başakşehir-Fenertepe-Metrokent.

Yorumlar (2)
Günel 10 ay önce
Hayırlı Olsun Rabbim Hastahanada Olan Hastelere Şefa Versin Hastahana İşe Hayırlı Uğurlu Başlasın ERDOĞAN GİBİ LİDERİN Proçeşeri Türk Halkın Geleçeyin Işığlandısın İmamoğlu Bir Yol Yapamadın Ayıp Ayıp Kendiniz HDP PKK Çebheye Yol Yapa Bilersiniz İmamoğlu Türk Halkına Erdoğana Kin Nifretin Haradan Hastahanaya Kızğınlığın Haradan İmamoğlun Destekleyenler Çebhe HDP PKK Geleçek Deva İyi Seadet Partileri ERDOĞANI DESTEKLEYEN MİLETİ VATANI Rabbim Yolunuzu Açığ Etsin Yükselişiniz Düşmenleri Yok Etsin
Günel 10 ay önce
Babaçanın Bu Gün Halk Kanalında Sözlerin Okudum Çok Üzüçü Troyeler Şu Devleti Yönetemez Söyleyirdi Ayıp Ayıp Erdoğanın Türk Halkına Yapdığın Kimse Yapamaz Babaçanın İyiçe Çözü Kor Olup Kulağlarıda Sağır Olup Allah Sizi Ne Zaman İslah Edeçek Erdoğan Yapdığı Hastahaneni Kendine Yapmayıp Miletine Yapıb Babaçan Kendinden Şöylediyin Sözlerden Utan Kendi Vatanında Devlete Hakaret Edirsen Şehid Kanına Elin Bulayanları Sevirsen Koltuğa Keçmek Üçün Koltuğ Sevdanızdan Vaz Keçin İnsan Gibi İnsan Olun
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?