banner30

banner29

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan normalleşme süreci açıklaması!

MYK toplantısı öncesi açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Önümüzdeki haftalarda normalleşme adımlarımızın diğerlerini de açıklayacağız" dedi.

Gündem 05.05.2020, 15:12 05.05.2020, 15:17
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan normalleşme süreci açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MYK toplantısı öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüsle mücadele kapsamında normalleşme sürecinde kurallara uymanın altını çizen Erdoğan, "Kurallara uymazsak bedelini ağır öderiz" dedi. Erdoğan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın açıklamalarını eleştirenlere de sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Baro ve tabip odalarının seçim usulleri yeniden belirlenecek. DİB Erbaş'a saldırı bu yöndeki çalışmanın aciliyetini gösterdi" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Rehavete ve karamsarlığa mahal vermeden, ülkemizi bu salgın müsibetinden kurtaracağız. Milletimizin verdiği destek en büyük güç kaynağımızdır. Yanımızda yer alan halkımızdan bir müddet daha bu hassasiyetini sürdürmesini bekliyoruz. Mayıs ayında faaliyetlerine yeniden başlatmaya izin verdiğimiz işletmelerle, insanlarımıza kurallara riayet konusunda güveniyoruz. Aksi halde tedbirleri yeniden sıkılaştırmak zorunda kalabiliriz.

Aynı şekilde yargı reformu strateji belgemizde yer alan henüz kanunlaşmamış olanlarla ilgili hazırlıklarımızı yoğunlaştırmalıyız.

Çok daha büyük atılımlara yönelmek mecburiyetindeyiz. Yaşadığımız süreç gelişmiş diye tabi edilen ülkelerin öyle sandığımız gibi güçlü olmadığını gösterdi.

Türkiye çok daha sağlam bir duruş sergileyerek bu süreci atlatmıştır.

Dışarıdaki düşmanlara ve içerideki gafillere rağmen her alanda yürüttüğümüz istiklal ve istikbal mücadelemizi başarıya ulaştıracağız.

Yorumlar (1)
Musa 1 yıl önce
Ben daha evde durmam isterseniz hapse atın beni zaten hapiste duruyoz yeter .Milleti betonların içine hapsettiniz niye insanlara müstakil bahçeli evler yapmıyorsunuz herkes bahçesinde otururdu bütün dünya böyle biz betonlaramı layıgız. Hala toki apartman yapıyor çare degil insanlara yüz metrakare arsa verin onlar evlerini yapar
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?