Cumhurbaşkanı Erdoğan havalimanına yapılacağını açıklamıştı! Yapımına bugün başlandı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bakanlar Kurulu toplantısından sonra duyurduğu hastane inşaatı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne ait arazide başladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan havalimanına yapılacağını açıklamıştı! Yapımına bugün başlandı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, İstanbul'da biri Atatürk Havalimanı, biri de Sancaktepe'de olmak üzere 1000 yataklı iki hastane inşa edileceğini açıkladı.

Atatürk Havalimanı'nda bulunan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne ait arazide çalışmalar başladı.

Çok sayıda iş makinesi ve kamyon ile çalışmalar yapılıyor.

Atatürk Havalimanı hastanesi ne zaman tamamlanacak?

Hastanenin 45 gün içinde bitirilmesi planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yoğun bir çalışmayla hastanenin yapımının şu anda hızla devam ettiğini belirterek, "Bunları süratle, şöyle 45 gün içerisinde bitireceğiz ve buraları da tamamıyla insanımızın, halkımızın hizmetine sunacağız." diye konuştu.

Atatürk Havalimanı pandemi hastanesinin özellikleri

Atatürk Havalimanı salgın hastanesinde solunum ekipmanları ön planda olacak.

Yatak kapasitesi bin olacak hastane, 45 gün gibi kısa bir zaman diliminde tamamlanacak. Hastanenin inşası için çalışmalar 7/24 devam edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe’deki havaalanının olduğu alanda hastane yapılacağını belirtmişti.

Sancaktepe’de yapılacak olan 1000 yataklı hastanenin inşaat çalışmaları 2. gününde devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada Atatürk Havalimanı alanında bin yataklı hastanenin plan proje çalışmasının devam ettiğini ve Sancaktepe’deki havaalanının olduğu bölgede de bin yataklı hastane yapılacağını belirtti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan hastanelerin 45 günde bitirileceğini ve vatandaşın hizmetine sunulacağını söyledi. Sancaktepe’de yapılacak hastanenin inşaat çalışmalarına dün sabah başlandı. İnşaatın ikinci gününde de iş makineleri ve kamyonlar inşaat alanında çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: Haber7

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5