banner29

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyada yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadeler paylaştığı gerekçesiyle FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gündem 07.04.2020, 00:40 07.04.2020, 00:52
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerikan sermayeli kuruluş FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Erdoğan'ın, sosyal medyada yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadeler paylaştığı için Portakal hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Milli Dayanışma Kampanyası'na tepki gösterenlere, Mustafa Kemal Atatürk'ün kanundan aldığı yetkilere dayanarak Tekalif-i Milliye emirlerini yayımlamasını örnek göstermişti.

Erdoğan'ın sözlerine Twitter hesabından yaptığı açıklama ile tepki gösteren Fatih Portakal, "Tekalifi Milliye hatırlatılıp 'zor günlerden geçiyoruz' denilerek mevduatı veya tasarrufu olanlardan para istenmesin bir de! Korona sonrası ödeyelim derlermiş bir de! Olmaz olmaz diyemiyorum maalesef!" ifadelerini kullanmıştı.

"PORTAKAL MIDIR MANDALİNA MIDIR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz yıllarda da Fatih Portakal'ın halkı bir galeyanla sokağa dökme gayretine giren spiker hakkında "Birileri çıkmış portakal mıdır mandalina mıdır, halkı sokağa çağırıyor. Haddini bil. Bilmezsen haddini, bu millet patlatır enseni" sözlerini kullanmıştı.

Yorumlar (2)
Günel 1 yıl önce
Portağal Türk Halkın Neden Sevmir Sevdiyi Kin Nifret Hakaret Etdikde Hep Gülür Türk Halkı Çumuriyeti Ne Yapdıki Portağal Gibileri Gülünç Veziyetine Koydu Türk Miletin Atatürkün Koltuğun Erdoğan Atatürkün Bütün Kanunların Yerine Yetimesin Alkışlayıram Portağalın Arkasında Maskalanmış İç Ve Dış Düşmenler Var Portağala Hebs Kapıların Bağlayıp Düşmenlik Hakaret Et Türk Liderine Halkına Deyeçek Allah Sizi İslah Etsin Allah Sizi Hebs Etsin
Günel 1 yıl önce
Portağal Türk Milletine Bayrağına MUSTAFA KEMAL ATATÜRKE SAYĞISI YOKDU Atatürk Gibi Liderin Koltuğunda REÇEP TAYYIP ERDOĞAN Oturup Fox KANALIN Derdi ERDOĞANDI Liderin Gördüyü Bütün İşlere Hakaret Ediler Siz Kendinizi Ne Sanırsınız Arkanızda FETÖ ÇEBHE HDP Var Onun Üçün Kanadlanıp Üçürsan Kanadını Sındımağ Lazım Habs Etseler Çok Güzel Olar En Azı Fetönün Destekleyenlerden Biri Gün Üzü Göremez Şuda Zor Fetönün Yandaşları Onun Hebse Girmesine Müsade Etmeyeçek PORTAĞAL İYİ APARIÇI DEYİL İyi Aparıçı Olsa Dövletin Bütün Kurumlarına Saldımaz Çebhe İnsanların Neden Şu Kader Sevir ÇEBHENİN Bir Yalnışın Göremeyipmi Hayatda Küsursuz Tek ALLAHDI Çebhe Estafula Allah Deyil Portağalın Dilinden İmamoğlu Mansur Düşmür Şu İsimler Koltuğa Yeni Gelipler Sanki Türk Halkın KURTARIÇILARIDI Mentikli Olun Hayata Bakın Bizler Sizden Bir Adım Uzakdayığ Ama Türk Halkın Bir Parçasıyığ Türk Azeri Halkın Tek Dövlet Türk Halkın Ele İnsanı Varki Türk Halkın Tanımır YUVASINDAN Başka Portağal Gibileri Doğru Yalnış Haberlerle Kafaların Zeherleyip Allah Sizi İslah Etsin Çebhe Yapdığın Gördüyün Gibi Dövletinde Gördüyün Doğru Anlat İnsanlara ERDOĞAN TÜRK HALKINA YAPDIĞIN KİMSE HALKINA YAPMIR ERDOĞAN KENDİNİZE FAZLA SÖZ AZADLIĞI VERDİ FOX KANALI KAPANSA DAHA GÜZEL OLAR TÜRK HALKIN LİDERİ SANKİ KÜÇEDE YÜRÜYEN BİRİDİ İSTEDİKLERİ VAKT İSTEDİYİ SÖZLE SALDIRILAR KENDİNİZE GELİN LİDER BAYRAĞ VATAN ALLAH TEK Şunlar Sizin Üçün Her Hansı Bir Deyil Portağal Korkusuz Biri Demeki Arkasındakı Düşmen Her Yere Sızıp Erdoğan Gibi Lider Tranpı Yere Vurdu Portağalıda Çezasın Vermelidiler İnsanların Açılı Gününde Hakarete Kapı Bağlamalı İyiliğe Kapı Açmalı Türküyede Bele İnsanlar Olduğça Türküye Her Zaman Tehlükede Olaçağ
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?