banner29

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şırnak'ta konuşuyor

Şırnak mitinginde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bay Kemal 'Suriye'den gelenler vergi ödüyor mu?' diyor. Bunlar katil Esad'ın bombalarından gelip sığındı. Biz bunlara bakmayacak mıyız? Ama adam böyle bir şefkat yok ki." dedi. Öte yandan "Müjdelerim var size" diyen Erdoğan, "Cizre Stadyumu kullanılamaz durumda. İlçemize 10 bin seyirci kapasiteli bir stadyum yapmak için çalışmalarımızı başlattık. Proje hazır" dedi.

Gündem 11.03.2019, 14:17
Cumhurbaşkanı Erdoğan Şırnak'ta konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adliye Meydanı'nda düzenlenen Şırnak mitinginde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Bizler hep birlikte aynı kıbleye yönelen yan yana saf tutanlarız. Aynı beden aynı ruhuz. Doğu'da bizi Batı'da biziz. Biz bu ülkenin her şehrine sevdalıyız. Her türlü ayrımcılık bölücülük ayaklarımızın altındadır. Bu ülke, bu bayrak, bu ezan, bu devlet hepimizindir. Şrınak'ı Trabzon'dan Antalya'dan Bursa'dan ayrı düşünemeyiz. Bu ülke vatan, devlet hepimizindir. Bu bayrağa rengini veren şehit kanları, hepimizin ecdadının ortak mücadelesini temsil ediyor.

Bu ülkenin her bir karışı bizim vatanımızdır. Kimsenin el sürmesine izin vermeyiz. Kendine başka devlet arayan istediği yere gidebilir. Bu ülkenin 780 bin kilometrekaresinin her bir parçası bizim vatanımızdır. Hiç kimseye bu devlet üzerinde ameliyat yaptırmayız.

"ADAM DA BÖYLE BİR ŞEFKAT YOK"

Kobani'den gelenler nereye geldi? Türkiye'ye... Kobani'den gelen 300 bin kişiyi Türkiye'de ağırlıyoruz. Şu anda yaklaşık 4 milyon Suriyeli mülteci Türkiye'de. Biz bunları apırlarken bay Kemal 'Suriye'den gelenler vergi ödüyor mu?' diyor. Bunlar katil Esad'ın bombalarından gelip sığındır. Biz bunlara bakmayacak mıyız? Ama adam böyle bir şefkat yok ki. Bir merhamet dininin mensupları olarak ihtiyaç sahiplerine her zaman merhametle, şefkatle muamele edeceğiz.

31 Mart bir beka seçimidir. 31 Mart belediyelerden başlayarak bölgemizde tarihi bir değişimin miladın başlangıcı olacaktır. olacaktır. Türkiye'nin en kritik seçimlerinden biri diyoruz. Şimdi yeni bir Şırnak var. İstiyoruz ki terör örgütünün desteğindekilerle değil sizlere gerçekten sahip çıkacak AK Parti iktidarıyla yerel seçimlerde Şırnak'ta yeni bir dönem başlasın. Şırnak, 31 Mart'ta şehrine ve ülkesine sahip çıkıyor musun? Asla korkmak, yılmak yok. Çok çalışacağı. Durmak yok.

Biz sadece Şırnak'ı samimiyetle sevmekle kalmadık. 17 yılda 10,5 katrilyon Şırnak'a yatırım yaptık. Şırnak Üniversi'ni şehrimize kazandırdık.

ŞIRNAK'A MÜJDE

Cizre Stadyumu kullanılamaz durumdaç İlçemize 10 bin seyirci kapasiteli bir stadyum yapmak için çalışmalarımızı başlattık. Proje hazır. Şimdi ihaleye hazırlanıyoruz.

Gelelim diğer müjdeye. Şırnak ilimize şehir hastanesi standardında 500 yataklı muhteşem bir bölge hastanesi kazandırıyor. Son 17 yılda toplam 56 sağlık tesisi yaptık. Silopi Devlet Hastanesi'ni ilave yataklarla büyüteceğiz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?