banner5

banner29

Cumhurbaşkanı'nın yol maliyetini hesapladılar! 'Ne yani bisikletle mi gidecekti?'

CHP yandaşı haber sitesi Gerçek Gündem Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası inceleme yapmak için bölgeye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan'n yol masraflarını hesaplayarak algı oluşturmaya çalıştı. Söz konusu haberi görenler 'Ne yani bisikletle mi gidecekti' yorumlarında bulundu.

Gündem 29.01.2020, 15:18 29.01.2020, 16:40
Cumhurbaşkanı'nın yol maliyetini hesapladılar! 'Ne yani bisikletle mi gidecekti?'

Elazığ'da yaşanan depremin ardından gerçekleştirilen birçok çalışmayı görmeyen CHP yandaşı haber sitesi Gerçek Gündem, yaşanan yıkımı es geçip Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara'dan Elazığa gitmek için kullandığı yakıt ve diğer yol masraflarının hesabını yaparak algı oluşturmaya çalıştı.

DEVLETİN GÖREVİ OLAN HİZMETİ 'PR' OLARAK GÖRDÜLER

Hükümetin deprem böylgesinde geceli gündüzlü yapılan çalışmalarını görmezden gelen haber sitesi "Depremin ertesi günü Elazığ Valisi’nin mikrofon açıkken “kamuoyunda algı çok iyi” demesinden tutun da, iktidar medyasının seferberlik kampanyalarına ve genel olarak medyanın baskı altına alınmasına kadar deprem faciası büyük bir “halkla ilişkiler” (PR) kampanyasına çevrilmiş durumda." ifadelerini kullanarak hükümetin görevi olan deprem çalışmalarına halkla ilişkiler (PR) çalışması yakıştırması yaptı. Haberde sarfedilen 'PR' ifadeleri sonrası sosyal medya kullanıcılarından "Siz hizmete alışkın değilsiniz yapılan hizmetleri PR olarak görürsünüz tabi..." şeklinde yorumlar yapıldı.

"BİSİKLETLE Mİ GİDECEKTİ?"

Haberin devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakıt maliyetini hesaplayan haber sitesi yaptığı haberde, "AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Elazığ’a giderken makam aracına eşlik eden koruma ordusu dikkat çekti. Yurttaşların cep telefonlarıyla çektiği görüntülere göre trafiğe tamamen kapatılan yolda Erdoğan ve ekibi toplam 27 kara taşıtı ve 1 helikopterle seyahat ediyor. Böylece dev filonun Ankara’dan Elazığ’a gitmesi organizasyonu toplam 41 bin 308 lira değerinde yakıt tüketiyor. Üstelik bu hesaba dönüş masrafları dahil değil." ifadelerini kullandı. Söz konusu haber sonrası tepkiler artarken, "Ne yani bisikletle mi gidecekti?", ''Sabah sporuna çıkan belediye başkanı mı bu? Koskoca ülkenin cumhurbaşkanı afet bölgesine gidiyor'' şeklinde yorumlar yapıldı...

Yorumlar (1)
vatandaş 13 ay önce
Bu kafa bu zihniyet değişmez Menderese, Özala , Erbakana ,Türkeşe aynı şeyleri söyleyip yapılmadık rezillik bırakmadılar. Unutmadık unutmayız..
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Günün Karikatürü Tümü