banner29

Cumhurbaşkanlığı 29 Ekim resepsiyonu Kuran-ı Kerimle açıldı!

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Gündem 30.10.2019, 14:36 30.10.2019, 16:11

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen resepsiyonda program açılışı Kuran-ı Kerim tilavetiyle yapıldı. 

Törene, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, bazı bakanlar, eski başbakanlardan Tansu Çiller, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan ve MHP heyeti ile DSP Genel Başkanı Önder Aksakal da katıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Orhan Gencebay, Ümit Besen, Metin Şentürk, Bülent İnal, Hasan Kaçan'ın da aralarında bulunduğu sanat ve spor camiasından isimler yer aldı.

Törene, şehit yakını ve gaziler ile farklı spor dallarında uluslararası derece kazanan milli sporcular, Ankara'da görevli yabancı misyon şefleri, bürokratlar, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.
Törende, yabancı konuklar için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının simültane tercümesi yapıldı.

AÇILIŞ KURAN-I KERİM'LE YAPILDI

Düzenlenen törenin açılışında Kuran-ı Kerim tilaveti yer aldı.

Davetliler, Sergi Salonu girişinde, Mehter Birliği ve tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerlerle karşılandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu tarafından kahramanlık türkülerinin seslendirildiği törende, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Bando Komutanlığı da eserlerini icra etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?