banner30

banner29

Cumhuriyet'in 'Alevi' provokasyonu tutmadı

Şeker fabrikasında çalışan Alevi işçinin camiye gitmediği için kovulduğu iddia edildi. Tek Gıda-İş Sendikası'nın konuya ilişkin açıklamasında işçinin Alevi olduğu için değil, çalışma arkadaşını darp ettiği için işten çıkarıldığı vurgulandı.

Gündem 05.02.2019, 12:51 05.02.2019, 12:55
Cumhuriyet'in 'Alevi' provokasyonu tutmadı

Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'in haberine göre, İstanbul'da bir şeker fabrikasında 3 yıldır çalışan Veli Erdoğdu, önce camiye çağrıldığını sonra da Alevi olduğunu söylemesi üzerine "Cemevine gidiyorsun" tepkisiyle karşılaştığını ileri sürdü. Erdoğdu, akabinde vardiya amiri tarafından işten çıkarıldığını iddia etti.

Erdoğdu, başka bir işçinin kendisini bir cemaatin sohbetine çağırdığını kendisinin reddettiğini belirterek, "Benim Alevi olduğumu herkes biliyor. Bu arkadaş daha önce de beni cemaat sohbetine çağırdı ama ben yine reddetmiştim. Tartışma sonrasında işten atılan ben oldum" dedi.

TEK GIDA-İŞ'TEN AÇIKLAMA: ALEVİ OLDUĞU İÇİN DEĞİL, ÇALIŞMA ARKADAŞINI DARP ETTİĞİ İÇİN İŞTEN ÇIKARILDI

İddiaları sormak için telefon ile ulaşılan fabrika yetkilisi konu hakkında Tek Gıda-İş Sendikası'nın bir açıklama yaptığını söyledi. Tek Gıda-İş İstanbul Avrupa Yakası Şube Başkanı Turgay Koç işçinin Alevi olduğu için değil, çalışma arkadaşını darp ettiği için işten atıldığını söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?