DAEŞ'i ABD'nin kurduğunu reddetti! Çamuru Müslümanlara attı...

Hürriyet muhabiri İsmail Saymaz, "IŞİD'i ABD kurdu" ifadesi gerçeği yansıtmıyor iddiasında bulunarak Müslümanları hedef aldı.

DAEŞ'i ABD'nin kurduğunu reddetti! Çamuru Müslümanlara attı...

İsmail Saymaz; DEAŞ, El Kaide, PKK/YPG gibi bir çok terör örgütünü besleyen küresel haydut ABD'ye toz kondurmayarak Müslümanları hedef aldı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Hürriyet muhabiri İsmail Saymaz, İslam'a ve Müslamanlara en çok zararı veren terör örgütü DEAŞ'ın ABD tarafından kurulmadığını iddia etti.

Saymaz, Müslümanların birbirini katlettiğini savundu.

İşte Amerika'dan yapılan "DEAŞ; ABD, İngiltere ve İsrail'in yarattığı bir canavar." itiraflarına kulak tıkayan gazeteci Saymaz'ın, o paylaşımı:

"IŞİD'i ABD kurdu" ifadesi gerçeği yansıtmadığı gibi, İslam dünyasındaki mezhepçi ve tekfirci şiddeti görmeyi engelliyor. Kimi Müslümanlar emperyal müdahale olmasa da sırf mezhep farkından ötürü birbirini katlediyor. Bu bakımdan,laik Türkiye Cumhuriyeti, bizim tek sığınağımızdır."

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2019, 22:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer gönen
Ömer gönen - 10 ay Önce

Sözde yazar olan kişi saymaz kendi ecdadı ermeni ve sahiplerinin sözcülüğünü yapıyor. Ayrıca ülkemiz çok garip bir ülke kendi teröristimizi ve destekçilerini kendi miz besleyip büyütüyoruz amerika ve Avrupada olsa bunları konuşturmak şöyle dursun bunların hayatlarını hepden bitirirler. benim ülkem garip bir ülke. Malesef

SIRADAKİ HABER

banner5