banner30

banner29

Dans ederek tabut taşıyan adamlardan Türkiye'ye çağrı!

Sosyal medyada 'tabut taşıyan adamlar' videosu ile dünya gündemine oturan Ganalı dansçılar, Türkiye'ye çarpıcı bir mesaj gönderdi.

Gündem 14.05.2020, 20:44
Dans ederek tabut taşıyan adamlardan Türkiye'ye çağrı!

Gana kültüründe cenazeler sadece yas değil aynı zamanda kutlama zamanı da. Yakınları, ölen kişinin hayatını kutlamak için bir araya gelip dans ediyor. Bu kutlamalar birçok kişiye iş kapısı da açıyor.

Benjamin Aidoo ve dans grubu da dans ederek tabut taşıyan ve bu sayede para kazanıyordu.

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu'na konuşan Benjamin Aidoo, koronavirüs kurallarına uyulmaması halinde Türkiye'ye de geleceklerini söyledi.

Benjamin Aidoo, Türkiye ile ilgili şunları söyledi:

Türkiye’yi kadın milli takımıyla tanıdım. Futbol izlemeyi, maç izlemeyi çok severim, dolayısıyla zamanla Türkiye’yi de futbolla tanıdım ve sevdim. Mutlu olduğumu düşünüyorum. Türkler çok eğlenceli insanlar çünkü sürekli bana WhatsApp’tan yazıyorlar, bana destek veriyorlar, beni takip ediyorlar

Yanlış bilmiyorsam Türkiye de ligde, Arjantin, Brezilya ve Lübnan’ı takip ediyor, ben de izleyicisi olduğum için Türkiye’yi bir süredir takip ediyorum. Sanırım fan kitlem de büyüyor. Onları çok seviyorum, Türkiye’yi seviyorum

Ganalı dansçı tabut dansına üniversiteye giderken başladığını belirterek, hayat hikayesini şu sözlerle anlattı:

Bu işe okul ücretlerini ödeyebilmek için başladım. Tabut taşımacılığına başladığımda 2003 yılıydı. Bu işi hafta sonları yapıyordum. Pazartesi’den Cuma’ya veya Perşembe’ye kadar okula gidip, Cuma ve Cumartesileri cenazelere gidiyordum. 2004-2005 yıllarında yaptığım işe çeşitlilik eklemeye karar verdim. Fark ettim ki, çeşitliliği sağlarsam, insanlara seçenek sunabilirim, dans etmek gibi. İnsanlar da bunu fark etmeye başladı, yaptığımız dans, şarkılar ve her şeyi... İnsanlar yaptığımız şeyi sevmeye başladı.

Kendi cenazelerinin de başkalarının cenazesinden iyi olmasını istiyorlar. Ve böylece ortaya bu iş çıkmış oldu ve sürekli bir iş haline geldi. Şimdi benim için çalışan insanlar var. Çalışanlarımın 25’i erkek, 5’i kadın. Değişiklikleri yaptık ve gördüğünüz gibi, eğitimler verdik. 2004-2005 yılları civarında dans etmeye başladım, insanlar çok sevmeye başladı ve sosyal medyada ilgi gördü ve YouTube’da yayınlandık, insanlar yorum yapmaya başladı

Aidoo, Türkiye'ye çağrıda bulunarak, koronavirüs tedbirlerine uyulmaması halinde Türk insanının cenazelerini taşıyamaya geleceklerini söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?