banner30

banner29

Davutoğlu AK Parti'den istifa sürecini anlattı! 'Teşkilatlar da istifa edecekti...'

Gelecek Partisi lideri ahmet Davutoğlu, AK Parti'den istifa süreciyle ilgili şöyle dedi: "İlk defa söylüyorum burada… Bütün teşkilatlar 'İzin verin sizinle birlikte istifamızı verelim' dediler. Dönemin AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurcu, 'Biz 9 ay önce sizin genel başkanlığınızı onayladık. Tüm illerin il başkanları istifa edecek. Arkanızdayız' dedi.

Gündem 15.04.2020, 16:39
Davutoğlu AK Parti'den istifa sürecini anlattı! 'Teşkilatlar da istifa edecekti...'

AK Parti’den istifa sürecini anlatan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa ve geri dönüş sürecini değerlendirdi: “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan habersiz sokağa çıkma yasağı kararı alamaz. Soylu’nun istifası doğru bir karardı ama arkasında duramadı.”

FOX TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına katılan Davutoğlu özetle şöyle konuştu:

Bunu hatırlatmak istemezdim. Ama ben başbakanlıktan istifa ederken ‘düşük profilli başbakan isteniyor’ dendi. Benim böyle olmadığım aşikar, ben makamın hakkını verdim. Kimse bunun aksini iddia edemez. Hakkını veremeyeceğimi düşündüğüm anda istifa ettim. Ben fedakarlık yaparak, devlet yönetimi krize girmesin diye istifa ettim.

İlk defa söylüyorum burada… Bütün teşkilatlar “İzin verin sizinle birlikte istifamızı verelim” dediler. Dönemin AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurcu, “Biz 9 ay önce sizin genel başkanlığınızı onayladık. Tüm illerin il başkanları istifa edecek. Arkanızdayız” dedi.

Her zaman söyledim devletin üst kademelerinde akrabalık ilişkisi olamaz. Bugün Hazine ve Maliye Bakanı’ndan kimse hesap soramıyor. Bakanlar eşit görünüyor ama hep bir bakan bir adım önde. Sayın Soylu ile Sayın Albayrak arasındaki bir rekabetten bahsediliyor.

İktidar, daha önce Sayın Bahçeli’nin söz verdiği affı çıkarmak ama buna ‘af’ dememek için genel af yoluna gitmedi. Yararlanacak kişiler noktasında seçici davrandı.

Hukuk tekniği bakımından ciddi bir hata ve anayasal by-pass var. Üç ihtimal var. Corona virüsü nedeniyle infaz düzenlemesi yapılması zaruriydi ama bu iş virüs nedeniyle yapılıyorsa risk grubunda olan herkese ayrım yapmaksızın aynı uygulamayı yapmak lazım ki içeridekileri de dışarıdakileri de koruyabilesiniz. Kimse buna bir şey demezdi çünkü insani bir durum.

Yorumlar (4)
Günel 1 yıl önce
Davudoğluda Dovşan Gibi Gizlenir Sonra Yuvasından Çıkır Hakaret Kötülük Yapır Kaçır Gizlenir SÜLEYMAN SOYLU İstefası Bir Süre Çebhe DAVUDOĞLUN Babaçanın Gündeminde Olaçağ Susmazlar Süleyman Soylunun Yutupda Sözlerin Duydum ERDOĞAN SİYASETDE OLDUĞÇA SİYASETDEYEM Erdoğan Siyasetden Getdikden Sonra Siyasetde Olmayaçam Şu Sözler Uzun Zamandı Söylenip DAVUDOĞLU UMARIM ŞU SÖZLERİ DUYUP DAVUDOĞLU İyi Sözleri Duymur Kötü Sözleri Duyur Davudoğlu Gercekdende Düşmendi Fetönun Sağ Sol Kolu AKP İçine Sızmış Açan ÇEBHENİN İçine Girmiş Sağ Kolu ERDOĞANIN YANINDA OLDUĞU ANLARI ÇEBHEYE FETÖYA SÖYLEDİ ALLAH SİZİ NE ZAMAN İSLAH EDEÇEK DAVUDOĞLU BABAÇAN AKP PARTİSİN İKİ PARTİSİNE BÖLMEK İSTEYİR ERDOĞANDAN ŞU KADERMİ NİFRET EDİRSENMİ ERDOĞANLA BİR BOŞKABDA YEMEK YEYİRDİN NE OLDU İNDİDE ÇEBHE HDP PKK YEMEK YEYİRSEN KENDİ MASKAN ARTIĞ YOK DAVUDOĞLU DEYİLEN BİRİDE YOK KENDİNİZİN ÜZÜNDE FETÖ VAR
Ramazan hayırlı 1 yıl önce
Bu da kendini fasülyeden nimet sanıyor,olsun bakaam, kahrolasıca kibir neler yaptırıyorsun insana
adil 1 yıl önce
Davutoğlu sen önce Tayyip seni niye çizdi! Onu açıkla!
Ülkemizin çıkarlarını Almanlara satığın söyleniyor.
Eleştiri makamında olma hakkın yok!!! Önce kendini temize çıkarman lazım.
Süleyman Soylunun isitfa etmesi bir yanlıştı. Verdiği dışarı çıkma kararı doğruydu! Ne bilsin o şerefsşzler Cips ve Cola için sokaklara çıkacaklarını. İki günde açlıktan gebereceklerdi sanki!!!
Günel 1 yıl önce
Türküyede Salğın Virüsu Olduğun Düşünürdüm Ama Yanlış Düşünmüşem Türküyede Erdoğana Hakeret Virüsu Bulaşıp Türk Halkın Tel Ekranına Bakanda İnsan Sinirlenir Yeter Artığ Erdoğan AKP Hakaretin Bitirin DAVUDOĞLU Aynaya Bak Neye Benzediyini Gör İBLİS FETÖYE Benzeyirsen Türk Halkın Kurd Kimi İçin İçin Yeyirsen Allahın Belası Uzun Zamandı Erdoğanın Gölgesinde İdin Ne Oldu Erdoğanın Koltuğuna Kıskanırsan Yoksa AKP PARTİSİN LİDERİ OLMAĞ İSTEYİRSEN İBLİS Fetö Kulağına Ne Pıçıldadı AKP Partisin Parçala Söyledi Davudoğlu Beş Para Etmez Birisen Allah Sizi İslah Etsin
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?