Davutoğlu gezicilere de göz kıptı!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, muhalif grupları kazanmaya yönelik açıklamalarına devam ediyor. Davutoğlu, Cumhurbaşkan Erdoğan'ı geziye götürmek istediğini ancak ikna edemediğini iddia etti.

Davutoğlu gezicilere de göz kıptı!

Geçtiğimiz günlerde Gelecek Partisi'ni kuran Ahmet Davutoğlu gezi eylemlerine yönelik açıklamalarda bulundu.

T24'te yer alan habere göre; Türkiye'de meşru hükümeti doğrudan hedef alan Gezi eylemleri ve 17/25 Aralık operasyonlarıyla ilgili konuştu.

Ahmet Davutoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

"TAYYİP BEY'İ TAKSİM'E GÖTÜRMEK İSTEDİM"

''Türkiye'nin içinden geçtiği sıkıntılı süreçlerde, bakanlık yaptığım, Başbakanlık yaptığım günlerde sustuğum, eleştiri yapmadığım söyleniyor. Bu doğru değil. Gezi'den 17 Aralık sürecine her konuda fikirlerimi söyledim, itiraz ettim, dönüştürmeye çalıştım. Bunların bir kısmında başarılı oldum, bir kısmında istediğimi elde edemedim. Gezi sırasında Tayyip Bey'i Taksim'e, o gençlerin arasına götürmek, onlarla görüştürmek için uğraştım. İkna edemedim. Taksim Dayanışması'ndan isimlerle görüştüm, buluşma ayarladım.''

"17 ARALIK'TA YÜCE DİVAN OLMALIYDI"

''17-25 Aralık açık seçik bir FETÖ darbe girişimiydi. Daha önce 7 Şubat'ta MİT'e ve müsteşarımıza hamle yapmışlardı. Buna karşı dik durmuştuk. Ancak arkadan bu hamleyi yaptılar. 17 Aralık'ta itham edilen bakan arkadaşlarla ilgili ise benim farklı bir duruşum oldu. Bu arkadaşların Yüce Divan'a giderek aklanması gerektiğini düşünüyordum. Hatırlarsınız 17 Aralık'ı araştırmak için Meclis'te bir komisyon kurulmuştu. İçlerinde 9 AK Partili üye de vardı. Onlar belgeleri incelemişti. Ben hem onlardan bilgi aldım, hem belgelere baktım, hem de komisyon başkanı Kastamonu Milletvekilimiz Hakkı Köylü ile görüştüm. Hepsi 'Bir bakanınki usulsüzlük diğerleri ile ilgili iddialar ciddi, Yüce Divan'a gidilmeli' diyordu. Üç bakanı ofisime çağırdım. Tartışmalı bir görüşmeden sonra ertesi gün saat 11'de basın toplantısı düzenleyip gönüllü olarak Yüce Divan'a gitme konusunu açıklamalarında anlaştık. Ben o günlerde 'Kim milli hazinemize, kaynaklarımıza yolsuzluk niyetiyle yaklaşırsa, kim hangi şekilde harama bulaşırsa, kardeşimiz de olsa, onunla mücadeleye kararlıyız' demiştim. Ertesi gün öğlen saatleri oldu. Açıklama yapılmadı. Ne olduğunu sordum. Bakanların Tayyip Bey ile görüştüklerini ve onun 'yapmayın' dediğini öğrendim. Hemen yanına gittim. Neden böyle yaptığını sordum. Önemli kırılma noktalarından biriydi."

YORUM EKLE
YORUMLAR
tugo
tugo - 3 hafta Önce

...Allah akIl fikir versin...

SIRADAKİ HABER

banner5