banner29

Davutoğlu'nun Danışmanı Taha Ün: Haksız yere gözaltına alındım...

Sabah saatlerin evinde arama yapılan ve kelepçeli şekilde gözaltına alınan Taha Ün konuyla ilgili açıklama yaptı. Olayın bilinçli bir manipülasyon olduğunu vurgulayan Ün 'Suç yok, şikayet eden yok ama kelepçe ile gözaltına alındım' dedi.

Gündem 18.09.2020, 22:02
Davutoğlu'nun Danışmanı Taha Ün: Haksız yere gözaltına alındım...

Gelecek Partisi'nin iletişim faaliyetlerini yöneten ve sabah saatlerinde gözaltına alınan Taha Ün, yaşananlarla ilgili açıklama yaptı.

Evinde arama yapıldıktan sonra serbest bırakılan Ün, kişisel Twitter hesabı üzerinden konuya ilişkin bir açıklama paylaştı.

Açıklamada, “Siyasi iktidarın mevcut uygulama ve politikalarını hala destekliyor olsaydık böyle bir muameleye maruz kalıp kalmayacağımızın takdirini değerli kamuoyuna bırakıyorum” ifadelerine yer veren Ün’ün açıklamasının tamamı şöyle:

"HAKARET SUÇU İDDİASIYLA GÖZALTINA ALINDIM"

"Bugün sabah 07:00 sularında evimize gelen polisler hakaret suçu iddiasıyla hakkımda gözaltı ve konut araması kararı olduğunu tebliğ ettiler. Ardından konut aramasıyla alakalı işlemleri tamamlayıp tutanak ile imza altına aldıktan sonra polis eşliğinde bir başka ekibe teslim edildim. 

Bu sırada eve gelen polislerin yüksek sesle konuşmalarından çıkan gürültü sebebiyle yan dairemizde oturan annem ve babam ve onların evinde misafir olan yeğenlerim endişeye kapılarak bir panik yaşadılar. 

Aynı şekilde bir alt katımızda misafirimiz olan Suriyeli bir aile ve küçük çocukları da endişeye kapıldı. 

Evden ayrılmamızın ardından yaklaşık olarak 50 metre gittikten sonra beni bir başka ekibe teslim ettiler. 

Söz konusu ekip beni daha önce FETÖ mensubu Emre Uslu'nun şikayeti sebebiyle de gidip ifade verdiğim Çengelköy Polis Karakolu'na götürdüler. 

Burada bir müddet beklememin ardından yine bir başka ekip bu kez beni Doğancılar Polis Karakolu'na götürdü. 

"AİLEMİN GÖRECEĞİ ŞEKİLDE KELEPÇE TAKILDI"

Çengelköy Polis Karakolu'ndan çıkarken annemin ve babamın karakol önüne geldiğini gördüm. Bu sırada yanıma yaklaşan bir polis memuru dışarıda bekleyenlerin ailem olup olmadığını sordu. Evet demem üzerine onların görebileceği bir şekilde koluma kelepçe taktı. 

Doğancılar Polis Karakolu'nda da bir müddet bekletildikten sonra bir başka ekip arabasıyla Kartal Adliyesi'ne götürüldüm. 

Burada da kelepçeli bir şekilde yakalanma işlemleri için savcılık birimlerine teslim edildim. 

Hakkımda yakalama kararı verilen, evimin aranmasına da neden olan suçlama aşağıdaki gibidir: 

Memur-Sen'in twitter hesabındaki bir tweeti destekleme amaçlı paylaştıktan sonra hiç tanımadığım ve takipçisi olmadığım bir twitter kullanıcısı hem Memur-Sen'e hem de bana küfür etmiştir. 

"BU YANLIŞLIK BİLİNÇLİ BİR MANİPÜLASYONUN ÜRÜNÜDÜR"

Ardından Memur-Sen avukatı Ahmet Günenç'in şahsımın da mağdur olduğu bu küfürü şikayet konusu ettiği belirtilmiştir. Fakat Memur-Sen avukatı Sayın Ahmet Günenç ile yaptığım görüşmede kendisinin yada Memur-Sen'in beni hedef alan bir şikayeti veya suç duyurusu olmadığı belirtilmiştir. Fakat soruşturmada bu küfürleri sanki ben etmişçesine hakkımda soruşturma başlatılmıştır. Sosyal medya ve hukuk tarihine geçecek bu yanlışlık bilinçli bir manüpilasyonun ürünüdür. 

Ne hazindir ki mağdur olduğum bu dosyada hiçbir hakim ve savcı dosyanın içeriğine bile bakmadan böylesine bir rezalete imza atmışlardır. 

Siyasi iktidarın mevcut uygulama ve politikalarını hala destekliyor ve savunuyor olsaydık böyle bir muameleye maruz kalıp kalmayacağımızın takdirini değerli kamuoyuna bırakıyorum. 

Özetleyecek olursak 2020 Türkiyesi'nde bir kara komedi filmi Pardon'un günümüz uyarlamasıyla karşı karşıya kaldık. 

Şimdi bu mağduriyete yol açan sırasıyla tüm kişi ve kurumlar hakkında gerek cezai gerekse de maddi ve manevi haklarımı arayacağım' belirtmek isterim. 

Son olarak herkes bilmeli ki, bizler Türkiye'de fikir ve duruş sahibi olmanın bir takım bedeller ödemeyi de beraberinde getirdiğini bilen insanlarız. 

Dolayısıyla bu ve benzeri uygulamalar bizleri ne inandığımız yoldan ne de ideallerimizden vazgeçmirmeye muktedir olamayacaktır."

MEMUR-SEN'DEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Memur-Sen'den de açıklama geldi. Paylaşımın 2018 yılında yapıldığı belirtilen açıklamada Taha Ün ile ilgili herhangi bir şikayet olmadığı kaydedildi. Memur-Sen'in açıklaması şöyle:

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?