Davutoğlu'nun hocası böyle uyarmıştı! 'Erdoğan'la hareket etsinler...'

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Hocası Nimetullah Halil İbrahim Yurt Hoca, düzenlediği basın toplantısı ile partisini tanıtan Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'nu, şöyle uyarmıştı: "Biz Ahmet Davutoğlu kardeşimizi çok severiz. Başka parti kurmasın. Birlikte Rahmet vardır."

Davutoğlu'nun hocası böyle uyarmıştı! 'Erdoğan'la hareket etsinler...'

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu düzenlediği basın toplantısı ile Gelecek Partisi'nin Genel Başkanı olarak ilk defa konuştu.

Ahmet Davutoğlu'nun Hocası Nimetullah Halil İbrahim Yurt Hoca, önceki ay yeniakit.com.tr'ye konuşarak talebesi eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu parti kurmaması konusunda uyarmıştı.

İslam Alimi Nimetullah Hoca, tüm Müslümanları birlik ve beraberlik halinde hareket etmeye davet etmiş, "Biz Ahmet Davutoğlu kardeşimizi çok severiz. Başka parti kurmasın. Allah'ın lütfu ile Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte hareket etsinler. Birlikte Rahmet vardır." demişti.

'BİRLİKTE RAHMET VARDIR'

Birlikte Rahmet olduğunu belirten Nimetullah Hoca, şunları söylemişti:

"Allah tarafından birlik olanlara yardım var. Ayrılıkta değil, birlikte fayda var. Allah'ın Kitabı'nda, Peygamber Efendimiz (SAV)'ın Sünnet-i Şerifinde, Umumi Müslümanların görüşünde birlik olanlara Rahmet edilir."

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2019, 23:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kayacı
Kayacı - 1 ay Önce

Davutoğlunu severiz ama parti kurucular kurulunda ki birini iyi tanırım eski senkacı şaibeli yönetimi sebebiyle sendika başkanlığını kaybetti. Bu kişinin orda olması nekadar özverisiz ve dikkatsiz adım atıldığında delil teşkil ediyor üzdün bizi davutoğlu hocam

SIRADAKİ HABER

banner5