Davutoğlu Sözcü'ye arka çıktı!

FETÖ'den yargılanan Sözcü'ye sahip çıkan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sözcü'nün tavrının her zaman net olduğunu belirterek “Hukuki durumda bunlar dikkate alınmalı. Basın kuruluşları hakkında objektif, hukuki kararlar verilmeli” dedi.

Davutoğlu Sözcü'ye arka çıktı!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, FETÖ'den yargılanan Sözcü'ye sahip çıktı.

Davutoğlu, Sözcü davasıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

Sözcü Gazetesi’nin yönetici ve yazarlarının 'FETÖ’ye karşı tutumunun son derece açık olduğunu ifade eden Davutoğlu, “Hukuki durumda bunlar dikkate alınmalı. Basın kuruluşları hakkında objektif, hukuki  kararlar verilmeli” dedi.

BAŞBAKANLIĞIMDA ELEŞTİRİLDİM

Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlığı döneminde, Sözcü yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru'nun kendisini eleştirdiğini, Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz'ın da eleştirel başlıklar kullandığını hatırlatan Davutoğlu, bir kez bile müdahalesi ya da yorumu olmadığını kaydetti.

KARARLARINI ÖZGÜR BİR BİÇİMDE VERMELİ

“Sözcü'nün yönetici ve yazarlarının FETÖ'ye karşı tutumu açıktır. Hukuki durumda bunlar dikkate alınmalı. Sözcü ve diğer basın kuruluşları hakkında objektif, hukuki kararlar verilmeli. Yargı, konjonktürden etkilenmemeli ve kararlarını özgür bir biçimde vermeli.”

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 13:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
davud
davud - 1 hafta Önce

Ne kadar Erdoğan düşmanı varsa sahiplenmelidir, yoksa kendini ispatlayamaz. Sen başbakan iken niye sesin çıkmıyordu da azledilince yanlışları görmeye başlamış gibi yapıyorsun? Ah bu nankörlük olmasaydı, insanlar ne kadar iyi olurdu?

Misafir
Misafir - 1 hafta Önce

Davutoğlu haindir satılmıştır

Misafir
Misafir - 1 hafta Önce

Davutoğlu Tüm Türk ve İslam düşmanlarına arka çıkar çünkü raydan çıkmıştır ve Türkiye’nin istikrarını bozmak isteyen güçler için çalışıyor

SIRADAKİ HABER

banner5