banner29

Davutoğlu Sözcü'ye arka çıktı!

FETÖ'den yargılanan Sözcü'ye sahip çıkan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sözcü'nün tavrının her zaman net olduğunu belirterek “Hukuki durumda bunlar dikkate alınmalı. Basın kuruluşları hakkında objektif, hukuki kararlar verilmeli” dedi.

Gündem 13.01.2020, 11:06 13.01.2020, 13:22
Davutoğlu Sözcü'ye arka çıktı!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, FETÖ'den yargılanan Sözcü'ye sahip çıktı.

Davutoğlu, Sözcü davasıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

Sözcü Gazetesi’nin yönetici ve yazarlarının 'FETÖ’ye karşı tutumunun son derece açık olduğunu ifade eden Davutoğlu, “Hukuki durumda bunlar dikkate alınmalı. Basın kuruluşları hakkında objektif, hukuki  kararlar verilmeli” dedi.

BAŞBAKANLIĞIMDA ELEŞTİRİLDİM

Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlığı döneminde, Sözcü yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru'nun kendisini eleştirdiğini, Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz'ın da eleştirel başlıklar kullandığını hatırlatan Davutoğlu, bir kez bile müdahalesi ya da yorumu olmadığını kaydetti.

KARARLARINI ÖZGÜR BİR BİÇİMDE VERMELİ

“Sözcü'nün yönetici ve yazarlarının FETÖ'ye karşı tutumu açıktır. Hukuki durumda bunlar dikkate alınmalı. Sözcü ve diğer basın kuruluşları hakkında objektif, hukuki kararlar verilmeli. Yargı, konjonktürden etkilenmemeli ve kararlarını özgür bir biçimde vermeli.”

Yorumlar (3)
davud 1 yıl önce
Ne kadar Erdoğan düşmanı varsa sahiplenmelidir, yoksa kendini ispatlayamaz. Sen başbakan iken niye sesin çıkmıyordu da azledilince yanlışları görmeye başlamış gibi yapıyorsun? Ah bu nankörlük olmasaydı, insanlar ne kadar iyi olurdu?
Misafir 1 yıl önce
Davutoğlu haindir satılmıştır
Misafir 1 yıl önce
Davutoğlu Tüm Türk ve İslam düşmanlarına arka çıkar çünkü raydan çıkmıştır ve Türkiye’nin istikrarını bozmak isteyen güçler için çalışıyor
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?