banner29

Deniz Baykal'dan flaş Muharrem İnce açıklaması!

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiaları sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret ederek İnce'nin CHP'den ayrılmaması için görüşeceğini açıkladı.

Gündem 08.08.2020, 11:39
Deniz Baykal'dan flaş Muharrem İnce açıklaması!

Muharrem İnce'nin yeni parti kurma hazırlıklarına başladığı iddiası CHP'de sarsıntıya neden oldu. Konuyla ilgili son hamle ise eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'dan geldi.

"Parti kurmasına göz yummayız"

Gazeteci Orhan Uğuroğlu'na açıklamalarda bulunan Baykal, Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddialarına ilişkin "İnce'nin ayrılmasına da parti kurmasına da göz yumamayız, hazmedemeyiz. Cumhuriyete inanan, demokrasiyi savunan CHP'liler bu ayrılığı hazmedemez." dedi.

"İnce'yi çağırın baş başa görüşün"

Kılıçdaroğlu'nu ziyaret edeceğini söyleyen Baykal, Kılıçdaroğlu'yla İnce'nin baş başa görüşmesini isteyeceğini belirtti. İnce'nin CHP'den ayrılmasının vahim bir hata olacağını söyleyen Baykal, "İnanıyorum ki, İnce'de sağduyusu, CHP sevgisi ve demokrasiye bağlılığı ile bu yanlıştan dönmek için yol açar." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
mustafa çiftçi 9 ay önce
Sayın Baykal önce Kılıçtaroğluna kimin komplosu sonucu o koltuğa oturduğunun hesabını sormalı değil mi?Yine İstanbul'a PKK sevici birinin niçin il başakanı yapıldığını ve 60 kişilik parti meclisinde 43 tane Alevi-Bektaşi geleneğinden gelenin ne işi olduğunu sorsaya
Anonim 9 ay önce
Müherem İnçeye Çebhe Bel Bağlamaz
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?