Deniz: ''Gençler siz; iradenin, erdemin, cesaretin umudusunuz!''

Kocaeli İHH'nın projelendirdiği Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde gerçekleştirilen ''KUDÜS MEKTEBİ'' projesi kapsamında, Kocaeli Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen "Kudüs, Selahaddin Eyyubi ve Gençlik" konulu konferansta konuşan Kudüs Mihmandarı Bülent Deniz: ''Gençler; tarih omuzlarınıza büyük bir sorumluluk yüklüyor! Sizler; Ayasofya'nın zincirlerini kıracak, Beyt'ül Makdis'te ki zulmü sona erdirecek iradenin, erdemin, cesaretin umudusunuz! Bu şuur bir İmam Hatip'li olarak önceliğinizdir! Unutmayın'' dedi!

Deniz: ''Gençler siz; iradenin, erdemin, cesaretin umudusunuz!''

Kocaeli Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin Kudüs Mektebi Projesi kapsamında "Kudüs, Selahaddin Eyyubi ve Gençlik" konulu konferans yoğun bir ilgiyle takip edildi. Konferansa konuşmacı olarak katılan ve kamuoyunda Kudüs Mühmandarı olarak bilinen Bülent Deniz, önemli açıklamalarda bulundu.

HAÇLI SEFERLERİ BİTMEDİ

''Kudüs Mektebi'' projesi kapsamında gerçekleştirelecek olan konferanslardan ilkine konuşmacı olarak katılan Kudüs Mihmandarı, TV programcısı ve sitemiz Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz ''Kudüs, Selahaddin Eyyubi ve Gençlik'' konu başlıklı konferansında dünden bugüne Kudüs tarihinden çarpıcı örnekler vererek ''Haçlı Seferleri hiç bitmedi gençler! Dün 15 Temmuz 1099'ta Kudüs'ü işgal eden Haçlı önce Anadolu'yu geçmişti! Anadolu geçilmeden Kudüs'e varamadılar! Aynı bugün bin yıl sonra tekrar bir 15 Temmuz'da yapmak istedikleri gibi...'' dedi.

TARİH OMUZLARINIZA BÜYÜK BİR SORUMLULUK YÜKLÜYOR

Haçlı işgalini sona erdiren komutan Selahaddin Eyyubi'nin biyografisine de değinen Deniz ''Selahaddin öylesine Fatih olmadı! O, zaferin kodlarını biliyordu! Tam 7 dil konuşuyor, simya ilmine vakıf, Astroloji öğreniyor, savaş sanatları üzerine çalışıyordu! Donanım şart! Başarının yolları belli! Tarih omuzlarınıza büyük bir sorumluluk yüklüyor! Sizler; Ayasofya'nın zincirlerini kıracak, Beyt'ül Makdis'te ki zulmü sona erdirecek iradenin, erdemin, cesaretin umudusunuz! Bu şuur bir İmam Hatip'li olarak önceliğinizdir! Unutmayın'' dedi.

Program sonunda okul müdürü Hüseyin Halıcı'nın hediye takdimi ile program sona erdi.

Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 20:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5