banner29

Denizlispor'lu Mustafa Yumlu: "Kefenimi giydim, beni İdlib'e gönderin"

Süper Lig'in 24. haftasında Yeni Malatyaspor'u 2-0 mağlup eden Denizlispor'da Mustafa Yumlu, maç sonrası duygusal açıklamalar yaptı.

Gündem 01.03.2020, 16:41 01.03.2020, 19:02

Süper Lig'in 24. haftasında kendi evinde Y.Malatyaspor'u 2-0 mağlup eden Denizlispor'da Mustafa Yumlu, maç sonrası duygusal açıklamalar yaptı. Yumlu: İdlib'deki askerlerimizin yanına gitmek istediğini açıkladı.

Dünyanın şah damarını keseriz

Karşılaşma sonrası konuşan Mustafa Yumlu, "Gün futbol konuşma günü değil. Şehitlerimiz var, içimiz yanıyor. Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir sözü vardır; 'Biz millet olarak savaşı sevmiyoruz ama söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını keseriz!' Biz böyle bir milletiz." dedi.

Beni İdlib'e gönderin

İdlib'de şehit olan askerlerimizi anarak sözlerine başlayan Mustafa; "Ben bedelli askerlik yaptım ama şu an yemin olsun abdestliyim, İdlib'e askerlerimizin yanına gitmek istiyorum. Gerçekten beni göndersinler. Bizi cepheye göndermezler belki ama gerekirse o kardeşlerimizin ayakkabılarını, çantalarını temizlerim. Ben kefenimle oraya gitmeye hazırım. Kefenimi giydim, bekliyorum. Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir sözü vardır; 'Biz millet olarak savaşı sevmiyoruz ama söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını keseriz!' Biz böyle bir milletiz." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?