banner5

banner29

Deprem enkazından aldığı parça iki darbede paramparça oldu!

Elazığ'daki depremin ardından bölgede yayın yapan gazeteci Fulya Öztürk, enkaz halindeki bir binadan alınmış beton parçasının dayanıklığını test etti. Demire tutunmuş demir parçasının ilk darbede paramparça olması muhabirin ve vatandaşın büyük tepkisini çekti.

Gündem 26.01.2020, 17:59
Deprem enkazından aldığı parça iki darbede paramparça oldu!

Elazığ'da yaşanan 6,8'lik depremin ardından olay yerinde arama kurtarma ve hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Muhabir Fulya Öztürk, çalışmaların olduğu bölgeden son gelişmeleri aktarırken, yıkılan binanın enkazından alınan beton parçasının tek darbede paramparça olması ihmal iddialarını güçlendirdi.

Öztürk, vatandaşlarla binaların ne kadar dayanıklı olduğu konusunda röportaj yaparken, enkazdan alınan demire tutunmuş beton parçasının yere vurulduğu ilk anda paramparça olması muhabirin ve vatandaşlarını tepkisini çekti. Muhabir Öztürk, "Bunu kırmak için kendimi çok zorlamadım, attım ve elimde incecik bir demir kaldı" ifadelerini kullandı.

Öte yandan olay yerindeki vatandaş, binaların yapımında kullanılan demirlerin çok güçsüz olduğunu savundu.

6.8'lik depremin en çok yıkıma neden olduğu bölgelerden biri olan Elazığ Sürsürü ve Mustafa Paşa mahallelerinde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Sürsürü'de depremde yıkılan Dilek Apartmanının birinci katına ulaşıldı. 4 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?