banner29

Depremzedeler için Elazığ'daki konaklama yerleri açıklandı

Elazığ'da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından dışarıda kalan vatandaşların geceyi geçirmeleri için şehirde büyük yapılar hizmete açıldı.

Gündem 25.01.2020, 02:23 25.01.2020, 02:26
Depremzedeler için Elazığ'daki konaklama yerleri açıklandı

Elazığ ve tüm Türkiye zorlu bir geceyi yaşıyor. Başta Elazığ olmak üzere Malatya ve çevre illerde oldukça şiddetli hissedilen depremin ardından vatandaşlar sokaklara çıkmıştı. Elazığ'da vatandaşların konaklayacağı ve geceyi geçireceği yerlerin listesi paylaşıldı.

Elazığ'da dışarıda kalan vatandaşlar için kapısını açan yerlerden bazıları:

- Yakup Kılıç Spor Salonu

- Ahmet Aytar Spor Salonu

- Mert Döküm Fabrikası

- Nailbey Camii

- Yurtbaşı ilçesindeki Hipodrom sabah kadar açık olacak. 

- Elazığ Havalimanı

BAKAN KASAPOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Elazığ'da meydana gelen 6.8'lik depremin ardından Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'nun talimatıyla Elazığ ve Malatya'daki KYK yurtları, Gençlik Merkezleri ve spor salonları vatandaşların hizmetine açıldı.

''VATANDAŞLAR CAMİLERDE GECEYİ GEÇİREBİLİR''

Depremin ardından vatandaşların sokaklarda geceyi geçirecek olmaları üzerine Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: "Elazığ ve Malatya'da vatandaşlarımız, görevlilerimiz rehberliğinde uygun olan camilerimizde geceyi geçirebilir."

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI HİZMET ALANLARINI PAYLAŞTI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, deprem sonrası konaklanacak alanları paylaştı. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Şeifoğulları, ''Spor Salonları, Taziye Evleri, Okuma Evleri, Mesire Alanları,Muhtarlık Ofisleri, Hicret Mahallesi Mülteci Kampı, Sera Alanı, Kurumlarımızın Misafirhaneleri, Üniversite Kampüs Alanı,Tüm Camilerimiz ve Belediyemizin Okuma Alanlarında personellerimiz vatandaşlarımızın hizmetindedir.'' açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?