banner29

Derin Gerçekler yine gündem belirledi! Türkiye İş Bankası'ndaki CHP hisselerinin...

Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler bir kez daha gündem belirlemeyi başardı. İki yıl önce ve geçtiğimiz aylarda Derin Gerçekler'de yer alan Türkiye İş Bankası'ndaki CHP'nin hisselerinin hazineye ve hak sahiplerine devredilmesi yönündeki açıklamalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından karşılık buldu.

Gündem 05.02.2019, 20:47 05.02.2019, 23:02
Derin Gerçekler yine gündem belirledi!  Türkiye İş Bankası'ndaki CHP hisselerinin...

Habervakti Genel Goordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın çarpıcı açıklamalarda bulunduğu Akit TV'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de geçtiğimiz aylarda 'Türkiye İş Bankası' hakkındaki bilinmeyen gerçekler gündeme getirilmişti. Bu açıklamaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı açıklamayla söz konusu bankanın hisselerinin CHP'den hazineye devredileceği yönünde açıklamalarda bulundu.

TÜRKİYE GÜNDEMİNE YÖN VERMEYE DEVAM EDİYOR

Türkiye'nin önemli ve derin meselelerine ışık tutan Derin Gerçekler'de daha önce McKinsey hamlesinin yanlış olduğuna vurgu yapılmış ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından söz konusu hamlenin önüne geçilmişti. Kenevir üretiminin de önemine sıklıkla vurguların yapıldığı programların da karşılık bulmasıyla kenevir üretiminin önü açılmıştı. Son olarak Ulusal Veri Koruma Merkezi'nin gerekliliğinin vurgulandığı programın ardından da harekete geçilmiş ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından çalışmalara başlandığı duyurulmuştu. Ve şimdi de iki yıl önce ve geçtiğimiz aylarda Türkiye İş Bankası'ndaki CHP'nin hisselerinin hazineye devredilmesine vurguların yapıldığı programların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu bankadaki CHP'nin hisselerinin hazineye devredileceği çalışmaların başlatılacağını duyurdu.

CHP'DEN HAZİNEYE GEÇECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti grup toplantısında İş Bankası'nın Hazine'nin malı olacağını yönündeki açıklamaları şu şekilde oluştu: " Gazi Mustafa Kemal'in İş Bankası'nı CHP'ye değil Hazine'ye tahsisi vardır. Bu İş Bankası Hazine'nin malı olacaktır Allah'ın izniyle. Bu parlamento bu tarihi kararı da Allah'ın izniyle alacaktır. Milletin hazinesine İş Bankası oradaki hissesi ile yüzde 28 yine devredilecektir. Milletin malı.".

HAZİNE İŞ BANKASI'NDAKİ HAKKINI ALMALI

Türkiye İş Bankası'nın gerçek hissedarları hakkında Derin Gerçekler programında açıklamalarda bulunan Dilipak, ''Cumhurbaşkanlığı, Diyanet (Hilafet için Pakistan ve Kafkasya'dan gelen paralar), Afyon Terakki Servet Bankası, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve bir kısım CHP'li teşkilat üyesi Türkiye İş Bankası'nın hissedarıdır. İş Bankası'ndaki hak sahiplerinin haklarının verilmesi ve hazinenin de hakkını alması lazım.'' demişti.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?