banner30

banner29

Devlet başkanı dev anlaşmayı duyurdu!

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Türkiye'den Bayraktar TB2 İHA satın almaya yönelik anlaşma imzaladıklarını açıkladı.

Gündem 12.01.2019, 14:30 12.01.2019, 14:35
Devlet başkanı dev anlaşmayı duyurdu!

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko resmi Twitter ve Facebook hesabından, Türkiye ile Bayraktar TB2 İHA satın almaya yönelik bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu.

Hem Twitter hem Facebook üzerinden yaptığı açıklamada Bayraktar TB2'nin yüksek teknolojisinden övgüyle bahseden ve Bayraktar'ın hedefleri imha ettiği bir videoyu paylaşan Poroşenko, "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile anlaştığımız gibi, Ukrayna ordusu için Bayraktar TB2 adlı Türk drone'nun alımı konusunda bir anlaşma imzalandı. Bu operasyonel ve taktik düzeydeki bu yepyeni İHA'lar yüksek teknolojik özellikli olmasının yanı sıra zırhlı araçları ve güçlendirilmiş mevzilerle denizdeki hedefleri vurmaya yönelik modern yüksek hassasiyetli füzelerle donatılabiliyor" dedi.

Katar'ın ardından Ukrayna'da güvenlik güçlerinin envanterini Bayraktar TB2 ile güçlendirecek. Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank (sol 4), Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar (sol 5) ve Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko'ya (sol 6) çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Poroşenko kaç adet İHA alındığına dair bir bilgi paylaşmazken, savunma sanayiinin önde gelen dünyaca ünlü haber siteleri, Ukrayna'nın Türkiye'den 6 adet bazı Rus siteleri ise 12 adet İHA için anlaşma imzalandığını belirtti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?