banner30

banner29

'Diğer çocuklara kötü örnek oluyor' diyerek başörtülü öğrenciyi okula almadılar!

İzmir’in Bayraklı ilçesindeki Cemil Atlas İlköğretim Okulu Müdür yardımcısı Nilay P.'nin, 4. Sınıf öğrencisi H.N.H. isimli kız çocuğunu, “diğer öğrencilere kötü örnek olacağı” gerekçesiyle başörtüsüyle okula almadığı öğrenildi. İzmir'in Bayraklı İlçesi Cemil Atlas İlkokulu’nda 28 Şubat’ı aratmayan tavır: Öğrencinin başını zorla açtırıp sonra da okuldan çıkardılar

Gündem 06.03.2021, 11:34 06.03.2021, 23:02
'Diğer çocuklara kötü örnek oluyor' diyerek başörtülü öğrenciyi okula almadılar!

AvazTürk'te yer alan habere göre, İzmir’in Bayraklı ilçesinde 28 Şubat zulmünü aratmayan bir olay yaşandı. Bayraklı Cemil Atlas İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi H.N.H. isimli kız öğrenci, önce öğretmeni tarafından akabinde de okul Müdür Yardımcısı tarafından, “diğer öğrencilere kötü örnek olacağı” gerekçesiyle okula alınmadı.

Cemil Atlas İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi H.N.H., pandemi sebebiyle okullara ara verildiği dönemde kendi rızasıyla başörtüsü takmaya başladı. Başı açık olan annesi, kızının bu kararına itiraz etmeyip saygı duyarak destek verdi. Ancak H.N.H isimli kız öğrenci, pandemi sonrası yüz yüze eğitimin başlaması nedeniyle 4 Mart günü gittiği okulunda, başka bir sınıf öğretmeni olan ancak Müzik dersine giren Ercan T. İsimli öğretmen, 4. Sınıf öğrencisi H.N.H’den başını açmasını istiyor. Öğrencinin başını açmayacağı ısrarları üzerine öğretmen başını Ercan T. Başını örtemisinin yanlış olduğunu belirterek açması için zorluyor. Öğrenci bu ısrarlara karşılık vermeyerek başını açmamakta direniyor. Ancak başı zorla açtırılıyor.

Bugün 5 Mart Cuma günü de sabah okuluna giden kız öğrenci H.N.H., bu kez de Okul Müdür Yardımcısı Nilay P.’nin baskılarına maruz kalıyor. Müdür yardımcısı Nilay P., öğrenciye başını açmasını, diğer öğrencilere kötü örnek olacağını söylüyor. Öğrencinin bu isteği kabul etmemesi üzerine okula almayarak okul girişindeki güven kulübesine oturtuyor. Bu arada da öğrencinin annesi S.P.’yi arayarak, “Senin çocuğun başını açmıyor, başı kapalı okula alamam. Okulda kötü örnek oluyor" ifadelerini kullanıyor. Bunun üzerine öğrenciyi, yarım saat kırk dakika kadar bekletildiği güvenlik kulübesinden dedesi alarak evine götürüyor.

Bu arada AVAZTÜRK’e konuşan anne S.P, okullar açılmadan önce kendisinin sınıf öğretmeni ile görüştüğünü ve çocuğunun kapandığını kendisinin normal karşıladığını onların da anlayışlı olmasını istediğini ve üzerine fazla gitmemelerini söylediğini, sınıf öğretmeninin de, Yönetimle konuyu görüşeceğini belirttiğini aktardı.

Yorumlar (6)
ümmet 2 ay önce
bacımın örtüsü batıyor kafirin gözüne,
acırım billahi tükrüğüme, tükürsem yüzüne
Fuat İMRAK 2 ay önce
Yazıklar olsun 21.yüzyıldayız hala insanların inançlarına tahammülsüz lük devam ediyor.Faşistane bir tavırla küçücük beyinleri zorla tahakkümleri altına almak istiyorlar.Başörtüsü kötü örnek oluyormuş asıl sizin bu saygısızlığınız insanlara kötü örnek olusturuyor.
Evladı fatihan 2 ay önce
Allah'ın vaadi vardır İslâm tüm cihana hâkim olacaktır
Siz isteğiniz kadar bu nuru sundurmeye çalışın
Galip ve Hâkim olan ALLAH tır biznillah
Zafer Arslan 2 ay önce
Türkiye'de yaşayan İslam düşmanı şerefsizlerin cenaze namazları kılınmaz.İmamlar bu şerefsizlerin cenaze namazlarını abdestsiz kıldırsınlar.
anonim 2 ay önce
milli eğitim bakanlığından ricam bu ve bunun gibi okumuş cahil mahlukları güzide doğu illerimizin mezra sayılabilecek havadar olan kesimlerine tatile göndermeleridir
DOĞRUSÖZ 2 ay önce
Geri kafalılar anayasal hakka saldırmışlar. İşinden olunca aklı başına gelir.
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?