banner29

Dikkat çeken benzerlik! İki olay arasında bir bağlantı...

Hürses yazarı Fehmi Çalmuk, Yeni Zelanda'daki terör saldırısını gerçekleştiren Tarrant'ın silahına çizdiği figürle geçtiğimiz Ocak ayında 'Ayasofya Camii'nde dans fotoğrafı' diye paylaşılan fotoğraftaki kadının yaptığı figürün aynı olduğunu belirterek çarpıcı bir açıklamada bulundu.

Gündem 19.03.2019, 13:38 19.03.2019, 13:50
Dikkat çeken benzerlik! İki olay arasında bir bağlantı...

Yeni Zelanda'daki camiye gerçekleştirilen terör saldırısı tartışılmaya devam ediliyor. Katliamı gerçekleştiren cani Brenton Tarrant'ın silahında yer alan ifadeler ve yayımladığı manifestoda Türklere yönelik tehditleri konuşulmaya devam ediliyor.

Fehmi Çalmuk, Hürses'teki köşesinde bir komplo teorisine yer verdi.

“HİÇBİR ŞEY TESADÜFİ DEĞİLDİR”

Çalmuk, katliamı gerçekleştiren Tarrant'ın silahında yer alan işaretlere değinerek çarpıcı bir yazı kaleme aldı:

"Hatırlarsınız Ocak 2019 yılının ilik günlerinde İş kadını Leyla Alaton, 150 kişilik bir grupla, Ayasofya Müzesi'ne gece yarısı gezi yapmıştı. Alaton sosyal medya hesabından "Ayasofya'da dans fotoğrafı' paylaşım yaptı. Bu paylaşım o zaman birçok kişiye masum geldi. Ziyaretçiler içinden bir kadın sadece bir kaç saniye, fotoğraf çekilecek kadar figür yaptı ve sonrada hızlıca uzaklaştı.

Kadın “spagat' figürünü sergilemişti. Peki, neydi Spagat figürü? Bacakları iki tarafa açmak suretiyle tam olarak yere oturmak olarak bilinen bir hareket, artistik cimnastikçilerin vazgeçilmez esneme hareketlerindendir. Cimnastikçiler bu hareket ile bacakları kalça ekleminden 180 derece veya daha üst seviyede açabilirler. Ya el hareketi ne anlatıyordu? Ayasofya’da spagat hareketi ile birlikte yapılan figür Yeni Zellanda eylemine kadar kimsenin dikkatini bile çekmedi. 

Terörist Brenton Tarrant'ın silahının üzerinde bu figürü kazımıştı. Ne anlama geldiği, hangi amaçla kullanıldığı elbette yakında ortaya çıkacaktır. Ama dünyada ve Türkiye’de yaşadığımız siyasi ve toplumsal hiçbir şey tesadüfi değildir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?