banner30

banner29

Dilipak: 'Beklentiler karşılanmıyorsa söylentiler yayılır!'

Haber Vakti yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında kulislerde konuşulan kabine değişikliği ile ilgili "Bayram sonrasına ertelendi söylentisi var! Bayram sonrası olur onu da görürüz. Birilerinin şunu görmesi gerek: Söylenti en tehlikeli gerçekten daha tahripkâr olabilir. Beklentiler karşılanmıyorsa söylentiler yayılır. Vaadler anlamını yitirir." yorumunda bulundu.

Gündem 17.08.2019, 00:55 17.08.2019, 01:11
Dilipak: 'Beklentiler karşılanmıyorsa söylentiler yayılır!'

BEKLENTİLER KARŞILANMIYORSA SÖYLENTİLER YAYILIR

Haber Vakti yazarı Abdurrahman Dilipak, kabinede değişiklik olabileceğine ilişkin sinyaller alındığı söyleyerek, "Herkes bakanlar kurulunda değişiklik bekliyordu. Birileri odasını topluyor haberi geliyordu, birileri mesai arkadaşları ile vedalaşmış deniyordu. Yeni bakan olacaklarla ilgili listeler dolaşıyordu ortalıkta, ama gelinen noktada kabine değişikliği bayram sonrasına ertelendi söylentisi var! Bayram sonrası olur onu da görürüz.Birilerinin şunu görmesi gerek: Söylenti en tehlikeli gerçekten daha tahripkâr olabilir.. Beklentiler karşılanmıyorsa söylentiler yayılır. Vaadler anlamını yitirir." ifadesini kullandı.

"Ağustos ve eylül ayı gündemi çok yoğun" diyen Dilipak "Bayram bittiğinde tam da ağustosun yarısını geride bırakmış olacağız. 2. yarısında öyle anlaşılıyor ki önemli gelişmeler olacak. Bunların arasında gözler Bakanlıklarda ve İstanbul Sözleşmesi ile ilgili atılacak adımlarda olacak. Ağustos ve eylül ayı gündemi çok yoğun. Acil çözüm bekleyen ve ertelenen birçok konu önümüzdeki günlerde netleşmek zorunda." diye yazdı. 

ŞİMDİ DE DOĞU AKDENİZ SORUNUMUZ OLDU

Bölgede yaşanan gelişmelere değinen Dilipak "Şimdi de bir de Doğu Akdeniz sorunu diye bir sorunumuz oldu. Batı Trakya, Ege kıta sahanlığı, adalar, Kıbrıs sorunu yetmiyormuş gibi bu da üstüne tüy dikti." ifadelerine yer verdi. 

GÜVENLİ BÖLGE MESELESİ

Suriye'nin kuzeyinde oluşturulması planlanan "Güvenli bölge"nin hazırlık çalışmalarına da değinen Dilipak "ABD ile şu güvenli bölge meselesine bakın bir. ABD Türkiye ile mi anlaştı, PYD ile mi? Bir yandan PYD’ye TIR’larca yeni silah veriyor, öte yandan “yok ettik” dediği DAEŞ’i bir anda yeniden diriltti ve Türkiye sınır bölgesine doğru koridor oluşturuyor. Bu arada ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, “Güvenli bölge kurulması bölgede barış ve güvenlik için büyük adım olacak” dedi. Dedi de bakalım sonuç ne olacak!. ABD birçok konuda defalarca söz verdi! Sonuç! ”İpe un sermek” kabilinden bir bahane bulunur.Birileri tavşana kaç, tazıya tut diyor sanki. Dostlar alışverişte görsün kabilinden işler." diye yazdı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?